Avoti: NATO oficiāli aicinās Melnkalni aliansē

Trešdienas, 2.decembra, rītā  NATO ārlietu ministri pavēstīs, vai alianse kļūs vēl par vienu valsti bagātāka, proti, vai Melnkalne kļūs par dalībvalsti. Informācija no neoficiāliem avotiem liecina, ka Melnkalne tiks oficiāli uzaicināta pievienoties NATO.

Līdz šim skeptiska bijusi Francija, bet tā savas domas būs mainījusi, liecina neoficiālo avotu informācija.

Taču diplomātiski avoti pauž, ka tas būs nepatīkami Krievijai. Jau iepriekš Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs bija paziņojis, ka Melnkalnes iestāšanās NATO un līdz ar to alianses paplašināšanās būs vēl viens trieciens Krievijas un NATO attiecībām.

Eksperti saka, ka  Balkāni nav Krievijas interešu reģions numur viens, taču tā izmanto jebkuru iespēju kritizēt vai ietekmēt NATO paplašināšanos.

Melnkalnē bijuši protesti pret iestāšanos NATO un pastāv viedoklis, ka to nolūks bijis destabilizēt valsti pirms NATO ielūguma pievienoties aliansei. „Radio Brīvā Eiropa” plaši vēstījis, ka sabiedrības protesti ir Melnkalnes prokrievisko partiju mudināti un organizēti, kuros pieprasīta arī valdības atkāpšanās. Melnkalnes premjerministrs Milo Džukanovičs ir vainojis Krievijas un Serbijas pirkstu šajos centienos.

Trešdien NATO arī pavēstīs par Gruzijas progresu, kas arī cenšas pievienoties aliansei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti