Panorāma

12. maijā notiks skolotāju protesti

Panorāma

Latvijas ārpolitikas prioritāte - valsts drošība

Obama paziņo par jaunām sankcijām pret Krieviju

ASV un Krievija abpusēji piesaka sankcijas

ASV prezidents Baraks Obama paziņojis par ekonomisko sankciju ieviešanu pret Krieviju, lai gan tas varētu negatīvi ietekmēt globālo ekonomiku. Īsi pēc šī paziņojuma Krievija nākusi klajā ar to ASV amatpersonu sarakstu, pret kurām ieviesīs sankcijas.

Pēcpusdienā ar paziņojumu par situāciju Krimā klajā nācis ASV prezidents Baraks Obama. Viņš paziņojis, ka turpmāka situācijas eskalācija tikai vēl vairāk izolēs Krieviju no starptautiskās sabiedrības.

Obama arī informējis, ka ir parakstījis līgumu, kas ļauj ieviest papildus ekonomiskās sankcijas pret atsevišķām Krievijas valdības amatpersonām un ekonomikas nozarēm par spīti to iespējamai negatīvai ietekmei uz globālo ekonomiku.

Sankcijas arī atteiksies uz banku „Rossija”, kas apkalpo Krievijas vadības finanšu intereses, vesta raidsabiedrība BBC.

Protams, šīs sankcijas ietekmēs ne tikai Krieviju, bet arī pasaules ekonomiku. Taču Krievijas Federācijai jāzina, ka jebkura eskalācija sastapsies ar pretdarbību,” sacīja Obama.

ASV arī paplašinās sankcijām pakļauto Krievijas amatpersonu sarakstu. Sarakstā iekļauts Krievijas Valsts domes spīkers Sergejs Nariškins, uzņēmējs Genadijs Timčenko un Jurijs Kovaļčkus, Krievijas Dzelzceļā vadītājs Vladimits Jakunins, parlamenta deputāts Sergejs Žeļezņaks.

Jau iepriekš ASV noteikusi sankcijas pret 11 Krievijas un Ukrainas amatpersonām, kas saistītas ar Krievijas armijas daļu ienākšanu Krimas teritorijā.  Sankcijas paredz šo personu aktīvu iesaldēšanu ASV teritorijā un vīzu ierobežošanu.

Krievija atbild zibenīgi

Reaģējot uz ASV paziņojumu par ekonomiskajām sankcijām, Krievijas Ārlietu ministrija publicējusi to ASV pilsoņu un kongresmenu sarakstu, pret kuriem sankcijas ieviesīs Krievija. Šajā sarakstā iekļauti deviņi cilvēki, kuriem būs liegts iebraukt Krievijā.

Starp sarakstā iekļautajām personām ir arī arī Senāta vairākuma frakcijas līderis Harijs Rīds, Pārstāvju palātas spīkers Džons Bēners, Senāta ārlietu komisijas priekšsēdētājs Roberts Mendess un senators Džons Makeins.

Kā norādīts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā, ASV nevēlas atzīt acīmredzamo – ka Krima demokrātiskā ceļā un saskaņā ar starptautiskajām tiesībām nobalsojusi par atkalapvienošanos ar Krieviju. 

ASV karaspēka Ukrainā neievedīs

Vienlaicīgi Savienotās valstis paudušas atbalstu Ukrainas ierosinājumam padarīt Krimu par demilitarizētu zonu, solot šo jautājumu skatīt caur ANO Drošības Padomi. Tāpat Obama uzsvēris, ka Savienoto Valstu atbalsts tās NATO sabiedrotajiem paliek nelokāms. 

Trešdien Obama paziņoja, ka izslēdz iespēju ievest ASV karaspēka dalību militārajās operācijās Ukrainas teritorijā.

„Mums nav nepieciešamības sākt karu ar Krieviju,” uzsvēra Obama.  

Timošenko sagaida pretrunīgi

Tikmēr Ukrainā ar visai pretrunīgām emocijām tika sagaidīta bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko ierašanās parlamentā. Sākotnēji bija plānots, ka partijas „Batkivščina” frakcijas sēdē tiks lemts par Timošenko iespējamo izvirzīšanu par vienoto triju partiju kandidāti maijā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās. Šis jautājums gan netika izskatīts, jo Timošenko paziņojusi, ka kandidēs vēlēšanās, turklāt pati vadīs savu priekšvēlēšanu kampaņu.

Iepriekš Timošenko lēmums pamatīgi saniknoja partijas UDAR līderi Vitāliju Kļičko, kurš arī paudis vēlmi balotēties, bet Timošenko kandidatūra viņa izredzes ievērojami apdraud. 

Tāpat trešdien Ukrainas parlaments pieņēma deklarāciju par cīņu Ukrainas atbrīvošanai, aicinot starptautisko sabiedrību neatzīt Krimas aneksiju. 

Savukārt Krievijas Valsts domes ārkārtas sanāksmē pirmajā lasījumā nolēma ratificēt „līgumu starp Krievijas Federāciju un Krimas Republiku” par tās kā jauna subjekta uzņemšanu Krievijas sastāvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti