Pusdiena

Daugavpilī top viens no lielākajiem graudu pirmapstrādes kompleksiem

Pusdiena

Ministrijai vēl nav redzējuma, kā sakārtot deputātu atalgojuma lietas pašvaldībās

ASV turpinās izmeklēšana par spridzekļu nosūtīšanu politiķiem un CNN

ASV turpinās izmeklēšana par spridzekļu nosūtīšanu politiķiem un CNN

Amerikas Savienotajās Valstīs  (ASV) turpinās izmeklēšana par spridzekļu nosūtīšanu vairākiem ietekmīgiem Demokrātu partijas esošajiem un bijušajiem politiķiem, kā arī televīzijas kompānijai CNN. ASV prezidents Donalds Tramps solījis veikt rūpīgu izmeklēšanu, vienlaicīgi aicinot arī medijus uzņemties atbildību par drošas vides radīšanu. Tikmēr vairāki ietekmīgi ASV mediji, tostarp prezidentu kritizējoši, spridzekļu sūtīšanu nosaukuši par terora aktu ar mērķi apklusināt gan politiķus, gan neērtos žurnālistus. 

Bijusī ASV Valsts sekretāre Hilarija Klintone un bijušais prezidents Baraks Obama, bijušais Centrālās izlūkošanas pārvaldes direktors Džons Brennans, bijušais ģenerālprokurors Eriks Holders, Kalifornijas pārstāve ASV kongresā Maksīne Votersa un nedēļas sākumā arī filantrops un finansists Džordžs Soross. Uz visu šo cilvēku adresēm šonedēļ piegādātas sprāgstošas iekārtas, kuras izsūtītas bijušās Demokrātu partijas Nacionālās komitejas vadītājas Debijas Vasermanes Šulcas vārdā. Neviena no tām gan nav eksplodējusi un drošības dienestiem sūtījumus izdevies laikus pārtvert. Ir sākta plaša izmeklēšana, par kuras rezultātiem ASV prezidenta administrācija sola regulāri informēt.

Visas personas, kam bijuši adresēti sūtījumi, savulaik izpelnījušās asu ASV prezidenta un konservatīvo ideju aizstāvju kritiku par savu darbību. Reaģējot uz notikušo, ASV prezidents Donalds Tramps aicinājis tautu apvienoties un nepieļaut naida kurināšanu un vardarbību.

"ASV iedzīvotāju drošība ir mana absolūti augstākā prioritāte.

Šīs izmeklēšanas veikšanai un vainīgo saukšanai pie atbildības ir piesaistīti visi manas valdības spēki. Mēs tam nežēlosim ne naudu, ne cilvēku resursus. Es gribētu teikt tikai to, ka šādos laikos mums ir jāsanāk kopā un jāapvienojas, nosūtot vienu skaidru un nepārprotamu vēstījumu - jebkādiem politiskās vardarbības draudiem vai šādiem uzbrukumiem Amerikas Savienotajās Valstīs nav vietas," paziņojumā pauda Tramps.

Par spīti šiem iedrošinošajiem paziņojumiem jau nedaudz vēlāk, uzrunājot vēlētājus Viskonsinas štatā, Trampa tonis bijis pavisam cits. Lai arī pats ASV prezidents ir pazīstams ar saviem skarbajiem izteikumiem pret konkurentiem un pretiniekiem, viņš aicinājis politiskajā laukā strādājošos beigt izturēties pret saviem politiskajiem oponentiem kā morāli nepilnīgiem.

Tāpat Tramps asi kritizējis arī medijus, aicinot tos uzņemties atbildību par pilsoniskā noskaņojuma veidošanu un pieprasot izbeigt nebeidzamo naidīgumu. Uz šiem paziņojumiem asi reaģējis televīzijas kompānijas CNN komentētājs Andersons Kūpers. Viņš aizrādījis, ka Tramps publiski pieminējis sprāgstvielu nosūtīšanu tikai politiķiem, nepieminot, ka līdzīgu sūtījumu saņēmusi arī prezidentu bieži vien kritizējošā televīzijas sabiedrība CNN. Pēc Kūpera vārdiem, lai kas arī būtu atbildīgs par šādiem noziegumiem, to mērķis ir skaidrs - iebiedēt un apklusināt politiķus un žurnālistus.

"Viņš sauc žurnālistus par Amerikas iedzīvotāju ienaidniekiem.

Tāpat viņš uzvēlis medijiem vainu par to žurnālistikas darbu, ko viņi dara. Šodien notikušais ir terora akts, kura mērķis bija nogalināt, apklusināt vai iebaidīt. Par laimi, neviens cilvēks nav cietis. Ja šīs iekārtas bija domātas nogalināšanai - tas nav izdevies. Tās bija izgatavotas, lai apklusinātu un iebiedētu politiķus un žurnālistus - un arī tas nav izdevies. Terors darbojas tikai tad, ja tiek radītas bailes. Mēs nebaidāmies! Mēs esam šeit, mēs būsim šeit arī rīt, parīt un turpmākajās dienās," tā izteicies Andersons.

Trampa vēršanās pret viņam nesimpatizējošiem medijiem saskaras ar aizvien lielāku kritiku no dažādām vietējām un arī starptautiskām organizācijām. Bet tikmēr Konservatīvo spēku līderi pieļauj, ka pirms novembra sākumā gaidāmajām vidustermiņa vēlēšanām šādus uzbrukumus varētu būt īstenojuši paši demokrāti, lai tādējādi diskreditētu pašlaik valdošo Republikāņu partiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti