ASV izmēģina uzņēmēja Maska pazemes transporta tuneli

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Kalifornijas štata Hotornas pilsētā izmēģināts uzņēmēja Īlona Maska projektētais apakšzemes transporta tunelis. Pa to pasažierus ar īpašu elektrotransportu varēs pārvadāt ar ātrumu līdz 250 kilometriem stundā.

Masks pēc izmēģinājuma brauciena atzina, ka tā bijusi lieliska pieredze. Nākotnē šādas būves palīdzēs atslogot virszemes transporta pārpildīto lielpilsētu ielas, un tās varētu uzbūvēt lielākajās ASV pilsētās, tostarp Ņujorkā un Čikāgā.

Izmēģinājuma braucienā devās arī uzaicinātie žurnālisti, un ceļu viņi veica apmēram divu minūšu laikā. Tomēr izmēģinājuma laikā automašīnas nepārsniedz ātrumu 80 kilometrus stundā.

Projekta īstenotāji arī ziņo, ka ideja par apakšzemes transporta tuneli radās 2016. gadā, bet būvniecības darbus uzsāka pērn. Tunelis ir apmēram divus kilometrus garš un sākas zem Maska kompānijas "SpaceX".

Pašlaik pa to var pārvietoties īpaši aprīkoti kompānijas "Tesla" radītie elektroautomobiļi, bet nākotnē pasažierus varēs pārvadāt ar īpašām kapsulām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti