ASV demokrāti rīko prezidenta amata kandidātu debates; aptaujās līderis ir Baidens

Aizvadītas Amerikas Savienoto Valstu (ASV) demokrātu partijas debates, kurās prezidenta amata kandidāti diskutēja par to, kurš no viņiem labāk pārstāvētu partiju cīņā ar prezidentu Donaldu Trampu nākamā gada vēlēšanās. Debates izšķir, vai demokrāti dos priekšroku kreisi progresīvam kandidātam vai tomēr mērenāk noskaņotai kandidatūrai.   


ĪSUMĀ:

  • ASV demokrāti debatēs meklē nākamo prezidenta amata kandidātu.
  • Aptaujas: No pirmā debatētāju saraksta populārākie ir Sanderss un Vorena.
  • Kā populārākais tiek minēts bijušais ASV viceprezidents Džo Baidens, kuram vēl jāuzstājas otrajās debatēs.
  • Tieši viņa uzvaru prognozē arī Donalds Tramps.

Divās debatēs ar kopumā divdesmit ASV prezidenta amata kandidātiem demokrātu partija sākusi meklēt savu atbildi prezidentam Trampam, liekot politikas vērtētājiem spriest par to, kā partiju ietekmējusi viņa prezidentūra un sakāpinātās emocijas Savienoto Valstu politiskajā ikdienā.

Partijas atbalstītāju izvēle ir gan starp kandidātiem, kuri piedāvā Donalda Trampa īpaši asi apkaroto kreisi progresīvo politiku un radikālākas pārmaiņas tādos jautājumos kā veselības aprūpes sistēma un nevienlīdzības mazināšana, gan kandidātiem, kas tiek uzskatīti par mērenākiem un centriskākiem.

Pašlaik socioloģiskās aptaujas liecina, ka vismaz no pirmo debašu dalībnieku loka populārākie ir pārmaiņu atbalstītāji – par demokrātisku sociālistu sevi saucošais Vermontas senators Bērnijs Sanderss, kura aicinājumu pēc radikālākām pārmaiņām tomēr iepriekšējā vēlēšanu ciklā noraidīja Hilarijas Klintones atbalstītāju pārspēks, un Masačūsetsas senatore Elizabete Vorena.

“Mani nedaudz jau ir nogurdinājis tas, ka demokrātiem ir bail no vērienīgām idejām. Republikāņiem nav bail no šādām idejām!” paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps.

Sanderss savukārt norādīja, ka nesaprot, “kāpēc cilvēki iziet cauri visām tām problēmām, lai kandidētu par ASV prezidentu, lai runātu par to, ko mēs patiesībā nevaram izdarīt un par ko mums nevajadzētu cīnīties. Nesaprotu!”

Tomēr var izrādīties, ka populārāks var būt vairāk uz kompromisu vērsts kandidāts, un kā populārākais pašlaik tiek minēts bijušais ASV viceprezidents Džo Baidens, kuram vēl jāuzstājas otrajās debatēs. Tieši viņa uzvaru prognozē arī Donalds Tramps.

“Pašlaik es uz to visu noskatos, un pašlaik es domāju, ka kandidāts būs miegainais Džo. Es domāju, ka viņš pārklibos pāri šai finiša līnijai. Protams, tam ko es domāju, šajā gadījumā nav nozīmes, taču es pazīstu gan viņu gan citus, un, lai gan viņš pašlaik nav labā formā, tas tiešām varētu būt miegainais Džo,” klāstīja Tramps.

Arī socioloģiskās aptaujas liecina, ka Baidens izvirzījies pirmajā vietā, taču viņam uz papēžiem min gan Sanderss, gan Vorena un situācija var vēl kardināli mainīties līdz nākamajai vasarai, kad demokrātiem būs jānominē savs kandidāts nākamā gada rudens vēlēšanās.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti