Par mēģinājumiem novērst konfrontāciju liecina arī Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana “starpnieka misija”, jo ir zināms, ka viņš sazinājās gan ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, gan ar ASV prezidentu Donaldu Trampu. Erdogans ļoti intensīvi mēģina novērst triecienu pa objektiem Sīrijā, pauda eksperts.
Skudra uzskata, ka jautājums, vai būs trieciens, ir joprojām daļēji atklāts, lai gan ir pazīmes, ka to cenšas nepieļaut, bet nevar droši teikt, ka tas noteikti nebūs.
KONTEKSTS:
Amerikas Savienotās Valstis un Lielbritānija gatavojas īstenot militāru akciju pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada spēkiem. Tā iemesls ir armijas uzbrukums ar ķīmiskiem ieročiem nemiernieku kontrolētajā Dumas pilsētā, nogalinot 40 cilvēkus. Tiek ziņots, ka uzbrukumā izmantoti ķīmiskie ieroči. Pasaules Veselības organizācijas paziņojusi, ka vairāk nekā 500 cilvēkiem konstatēti simptomi, kādi raksturīgi pēc saindēšanās ar ķīmiskām vielām.
ANO Drošības padome nav spējusi pieņemt lēmumu saistībā ar iespējamo ķīmisko uzbrukumu Sīrijā.
Sīrijas pilsoņkarš ilgst jau septiņus gadus - kopš 2011.gada marta. Septiņos gados bojāgājušo skaits ir pārsniedzis 350 000 cilvēku, to vidū ir aptuveni 100 000 civiliedzīvotāju.