Aptauja: Igaunijā jūtami krītas cittautiešu uzticēšanās Krievijas medijiem

Igaunijā dzīvojošo cittautiešu uzticēšanās Krievijas mediju kanāliem kritusies no 39% februāra sākumā līdz 27% marta vidū, liecina reprezentatīva sabiedriskās domas aptauja, ko Igaunijas Valsts kancelejas pasūtījumā veikusi socioloģisko pētījumu kompānija "Turu-uuringute".

Attiecībā uz karu Ukrainā cittautieši pēdējā laikā vairāk uzticas Igaunijas medijiem - tomēr joprojām krietni mazākā mērā nekā igauņi.

Kā savus svarīgākos informācijas avotus igauņi norādījuši Igaunijas televīzijas kanālus, ko trīs galveno avotu skaitā minējuši 74% aptaujāto, kā arī ziņu portālus un radiostacijas, ko nosaukuši attiecīgi 61% un 36%.

Igaunijas cittautiešiem savukārt pirmajā vietā ir ziņu portāli (43%), sociālie tīkli (35%) un Krievijas telekanāli (32%). Salīdzinājumā ar februāra nogali ziņu portāli un Krievijas telekanāli informācijas iegūšanai cittautiešiem zaudējuši agrāko nozīmi.

Igauņi visvairāk uzticas ziņām un citai informācijai sabiedriskās raidorganizācijas ERR igauniski raidošajos telekanālos ETV un ETV2, kā arī radiostacijām un portāliem igauņu valodā.

Tikmēr cittautieši norādījuši, ka informāciju iegūst no draugiem, radiem un paziņām, Igaunijas telekanāliem, pārraidēm un ziņu portāliem krievu valodā.

Krievijas medijiem - ziņu portāliem un telekanāliem - uzticas 33% Igaunijas cittautiešu. Februāra nogalē šis rādītājs bija krietni augstāks - 40%.

Attiecībā uz informāciju par Krievijas izvērsto karu Ukrainā 89% igauņu visvairāk uzticas savas valsts plašsaziņas līdzekļiem, 67% - Rietumu avotiem, 52% - Ukrainas medijiem un 2% - Krievijas medijiem.

Arī cittautieši attiecībā uz karu visvairāk uzticas Igaunijas medijiem, tomēr krietni mazākā mērā nekā igauņi - viņu vidū tādu atbildi devuši 39% respondentu. Krievijas kanālu izplatītajai informācijai par karu februāra beigās uzticējās 34% cittautiešu, bet martā - 27%. Salīdzinājumam jāmin, ka februāra sākumā Krievijas mediju informācijai par situāciju Ukrainā uzticējās 39% aptaujāto.

24% cittautiešu uzticas informācijai par karu, kas iegūstama Rietumu medijos, bet 16% - Ukrainas medijos.

To cittautiešu daļa, kas teikuši, ka attiecībā uz informāciju par notikumiem Ukrainā uzticas gan Igaunijas, gan Krievijas medijiem, samazinājusies no 12% līdz 8%, bet to īpatsvars, kuri uzticas tikai Igaunijas medijiem, audzis no 19% līdz 26%.

Faktiski nav mainījies to cittautiešu īpatsvars, kuri uzticas Krievijas medijiem un neuzticas Igaunijas medijiem (17%), vai arī neuzticas nedz Krievijas, nedz Igaunijas medijiem (27%).

Kā liecina aptauja, atbalsts Ukrainas kara bēgļu uzņemšanai Igaunijā gandrīz nav mainījies - februāra beigās to pauda 77% no visiem respondentiem, bet marta vidū - 79%. Igauņu vidū bēgļu uzņemšanu atbalsta 92% un cittautiešu vidū - 51% aptaujāto. Februārī šie rādītāji bija attiecīgi 91% un 48%.

Jaunākajā aptaujā, kas veikta laikā no 11. līdz 15.martam, uzklausīti 1256 dažādu tautību Igaunijas iedzīvotāji vecumā no 15 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt