ANO cilvēktiesību komisāre nosoda meiteņu skolu slēgšanu Afganistānā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Afganistānā valdošais grupējums "Taliban" ir pavēlējis slēgt meiteņu vidusskolas. Skolas atjaunoja savu darbību pirmo reizi kopš talibu nākšanas pie varas pērnā gada augustā, taču bija spiestas savu darbu pārtraukt vien dažas stundas vēlāk. Satraukumu par šo situāciju paudusi ANO cilvēktiesību komisāre.

Kā savā paziņojumā norādījusi ANO Augstā cilvēktiesību komisāre Mišela Bašelē, talibu lēmums liegt meitenēm atgriezties skolā rada milzīgu vilšanos. Tas tāpēc, ka vēl pirms dažām nedēļām, komisārei viesojoties Afganistānā, talibu līderi bija atkārtoti pauduši atbalstu sieviešu izglītošanai.

Taču tagad nespēja pildīt šos solījumus kārtējo reizi nodara kaitējumu Afganistānas reputācijai.

ANO cilvēktiesību pārstāve arī uzsvērusi, ka izglītības liegums pārkāpj sieviešu un meiteņu cilvēktiesības, padarot viņas daudz neaizsargātākas pret vardarbību, nabadzību un izmantošanu. Bešelē arī norādījusi, ka tiesību liegšana aptuveni pusei Afganistānas iedzīvotāju faktiski apdraud arī visas valsts iespējas veiksmīgi atkopties no kara un attīstīties.

KONTEKSTS:

ASV un starptautiskās koalīcijas spēki 2021. gada augusta beigās noslēdza gandrīz 20 gadu ilgušo misiju Afganistānā. Amerikāņu atkāpšanos savā labā izmantoja islāma fundamentālistu grupējums "Taliban", kas pārņēma kontroli pār arvien jauniem Afganistānas apgabaliem un augusta vidū bez cīņas ieņēma arī valsts galvaspilsētu Kabulu. Tādējādi visa Afganistāna atkal nonākusi "Taliban" kontrolē.

Lai gan "Taliban" solīja, ka nemēģinās izrēķināties ar režīma pretiniekiem, starptautiskā sabiedrība raizējas par cilvēktiesību stāvokļa pasliktināšanos Afganistānā un jauniem ierobežojumiem, kas tiek uzlikti dažādām sabiedrības grupām, it sevišķi sievietēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti