ANO uz vienu gadu pagarina misiju Afganistānā

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padome ceturtdien uz vienu gadu atjaunoja ANO misiju Afganistānā, vienlaikus lūdzot sniegt ieteikumus par labāko veidu, kā starptautiskā sabiedrība varētu turpināt darbu talibu pārvaldītajā valstī.

ANO uz vienu gadu pagarina misiju Afganistānā
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

15 padomes locekļi vienbalsīgi pieņēma divas Apvienoto Arābu Emirātu un Japānas izstrādātās rezolūcijas.

Pirmā rezolūcija uzsver ANO misijas un citu organizācijas aģentūru nepārtrauktas klātbūtnes kritisko nozīmi Afganistānai, kas ir "Taliban" pakļautībā, kopš šis stingrās līnijas islāmistu grupējums pārņēmis valsti 2021. gada augustā. Rezolūcija, kas pagarina ANO misiju līdz 2024. gada 17. martam, nemaina pagājušā gada rezolūcijas noteikto mandātu.

Otra rezolūcija mudina ANO ģenerālsekretāru Antonio Gutērrešu veikt "integrētu, neatkarīgu novērtējumu" par situāciju valstī un līdz šā gada 17. novembrim ziņot par to Drošības padomei, kā arī nākt klajā ar "tālredzīgiem ieteikumiem integrētai un saskaņotai pieejai, ko varētu izmantot humānās palīdzības un attīstības veicinātāji situācijas uzlabošanai."

KONTEKSTS:

ASV un starptautiskās koalīcijas spēki 2021. gada augusta beigās noslēdza gandrīz 20 gadu ilgušo misiju Afganistānā.

Amerikāņu atkāpšanos savā labā izmantoja islāma fundamentālistu grupējums "Taliban", kas pārņēma kontroli pār arvien jauniem Afganistānas apgabaliem un bez cīņas ieņēma arī valsts galvaspilsētu Kabulu. Tādējādi visa Afganistāna atkal nonākusi "Taliban" kontrolē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti