Amatpersonas: Latvijai un Lietuvai kopīgi jāgatavojas neatkarības simtgades svinībām

Latvijai un Lietuvai ir jāvienojas kopīgā sadarbībā, gatavojoties abu valstu neatkarības proklamēšanas simtgades svinībām 2018.gadā, paudis Latvijas vēstnieks Lietuvā Einars Semanis un kaimiņvalsts premjerministrs Aļģirds Butkēvičs (Algirdas Butkevičius), aģentūra BNS uzzināja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Trešdien vēstnieku Semani iepazīšanās vizītē pieņēma Lietuvas premjerministrs. Butkēvičs vēstnieku apsveica Latvijas Republikas proklamēšanas 97.gadadienā. Vēstnieks pateicās un nodeva premjerministram sveicienus no Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas.

Abas puses sarunā augstu novērtēja pirmās Latvijas un Lietuvas kopīgās valdību sēdes norisi un konstruktīvo, draudzīgo gaisotni Rokišķos šogad septembrī. Vēstnieks atzīmēja sēdes pozitīvo saturisko devumu abu valstu attiecību intensificēšanā, tostarp minot starpvaldību pārrobežu sadarbības komisijas darba atjaunošanu un "Rail Baltica" projekta virzību. Abas puses uzsvēra sadarbības nozīmi enerģētikas jomā. Premjerministrs informēja par Lietuvas elektrības starpsavienojumu izbūves ar Zviedriju un Poliju darbu pabeigšanu decembrī. Vēstnieks savukārt atzīmēja Lietuvas – Polijas gāzes starpsavienojuma izbūves, Klaipēdas sašķidrinātā dabasgāzes termināļa nozīmi enerģētiskās drošības stiprināšanā reģionā un atzinīgi novērtēja Latvijas un Lietuvas šī gada oktobrī parakstīto Saprašanās memorandu par sadarbību dabasgāzes piegāžu diversificēšanā un atvērta gāzes tirgus attīstībā.

Vēstnieks uzsvēra arī kopēju soļu aizsardzības jomā būtisko nozīmi abu valstu drošības stiprināšanā, minot Lietuvā notiekošās starptautiskās militārās mācības "Baltic Host 2015" un "Arcade Fusion 2015", kā arī koordinācijas nepieciešamību citos aktuālos abām valstīm svarīgos jautājumos, tostarp migrācijas izaicinājumu radīto jautājumu risināšanā. Vēstnieks pateicās Butkēvičam par premjera neseno vizīti Rīgā un dalību Baltijas valstu un Ukrainas premjerministru sanāksmē.

Gan premjers, gan vēstnieks atzīmēja Latvijas un Lietuvas diplomātisko attiecību atjaunošanas 25 gadu jubileju, kas apritēs 2016. gadā, un bija vienisprātis, ka Latvijai un Lietuvai ir jāvienojas arī kopīgā sadarbībā, gatavojoties valstu neatkarības proklamēšanas simtgades svinībām 2018.gadā. Vēstnieks uzsvēra arī Baltu vienības dienas svinību nozīmi un informēja, ka nākamajā gadā svinības notiks Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti