Afganistānā talibi ieņēmuši vēl trīs provinču galvaspilsētas

Radikālā grupējuma “Taliban” kaujinieki Afganistānā ieņēmuši vēl trīs provinču galvaspilsētas. Līdz ar to talibiem ir izdevies iegūt kontroli pār vismaz piecu provinču administratīvajiem centriem.

“Taliban” straujie militārie panākumi ir smags trieciens Afganistānas centrālajai valdībai, kam jāmēģina saturēt kopā etniski ļoti daudzveidīgā valsts. Afganistānā vardarbība pastiprinājusies kopš maija, kad ASV paziņoja par amerikāņu vadītās starptautiskās koalīcijas spēku izvešanu no valsts.

Talibi svētdien iegāja stratēģiski nozīmīgajā Kondozas pilsētā valsts ziemeļos, kā arī Sarepolā un Tahāras provinces galvaspilsētā Tālogānā.

Piektdien “Taliban” kaujiniekiem izdevās ieņemt valsts dienvidrietumu provinces Nīmrūzas galvaspilsētu Zarandžu, bet dienu vēlāk talibu rokās krita arī Džouzdžānas galvaspilsēta Šebergāna.

Smagas cīņas starp Afganistānas drošības spēkiem un talibiem turpinās valsts rietumu pilsētā Herātā, kā arī Kandahārā un Kaškargāhā valsts dienvidos.

Karadarbības rezultātā jūlijā dzīvību zaudēja vairāk nekā 1000 civiliedzīvotāju, bet desmitiem tūkstošiem afgāņu devušies bēgļu gaitās.

KONTEKSTS:

Talibu režīmu gāza 2001. gadā, kad pēc 11. septembra terora aktiem Afganistānā iebruka ASV vadītā starptautiskā koalīcija, lai likvidētu teroristu grupējuma "Al Qaeda" bāzes. Kopš tā laika "Taliban" regulāri veic uzbrukumus afgāņu un ārvalstu karavīriem, bet visvairāk šajā karā ir cietuši civiliedzīvotāji.

ASV prezidents Džo Baidens ir apņēmies pabeigt ASV karaspēka izvešanu no Afganistānas līdz 2021. gada 31. augustam. ASV vadīto starptautiskās koalīcijas spēku atkāpšanos savā labā izmanto "Taliban", kas atgūst kontroli pār arvien jauniem Afganistānas apgabaliem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti