Rīta Panorāma

Intervija ar LIAA Tūrisma departamenta vadītāju Inesi Šīravu

Rīta Panorāma

Slovēnija migrācijas dēļ pastiprina robežkontroli

Ziemeļkoreja kodolieroču valsts statusu iekļāvusi konstitūcijā

Ziemeļkoreja kodolieroču valsts statusu iekļāvusi konstitūcijā

Ziemeļkorejas parlaments – Valsts tautas sapulce – iekļāvis konstitūcijā atsauci uz kodolieroču valsts statusu. Vienlaikus turpinās aktīvi dažādu ieroču veidu izmēģinājumi.  

Parlaments jau pirms gada pieņēma likumu, ar kuru pasludināja Ziemeļkoreju par valsti ar kodolieročiem un pieļāva šo ieroču apsteidzošu lietošanu.

Trešdien oficiālā ziņu aģentūra citēja līdera Kima Čenuna teikto, ka  kodolspēku veidošanas politika ir padarīta pastāvīga kā valsts pamatlikums, kuru nevienam nav ļauts noniecināt. Viņš ar lepnumu paziņoja, ka veikts radikāls lēciens, izstrādājot un ieviešot jaudīgus kodoluzbrukuma līdzekļus un jaunu vietējo stratēģisko ieroču sistēmu. 

Tomēr politikas eksperti norāda, ka Phenjana vienlaikus vēlas izvairīties no vēl lielāka attiecību saasinājuma ar rietumvalstīm, ko veicina ieroču izmēģinājumi un atklāts atbalsts Krievijai. Par to liecina lēmums atbrīvot ASV karavīru.

Ziemeļkoreja beidzot ir atbrīvojusi ASV karavīru Trevisu Kingu, kurš pirms trim mēnešiem iekļuva šajā valstī no Dienvidkorejas. Karavīrs jūlijā tika vests uz lidostu, lai no Dienvidkorejas atgrieztos ASV Teksasas štatā, kur pret viņu tiktu izmeklēta disciplinārlieta, taču viņš lidostu pameta un pārbēga uz Ziemeļkoreju.

23 gadus vecā Kinga atbrīvošana tika panākta pēc intensīvas aizkulišu diplomātijas, tādējādi izvairoties no tā, ka viņam būtu ilgi jāpaliek Ziemeļkorejā, kas iepriekš izmantojusi aizturētus amerikāņus savā labā dažādās sarunās.

Karavīrs ar Zviedrijas diplomātu palīdzību šķērsoja Ziemeļkorejas robežu ar Ķīnu, kur viņš tālāk tika nodots ASV vēstniekam un augsta ranga armijas virsniekam. Bet tagad jau viņš ir ceļā uz ASV armijas bāzi. ASV amatpersonas ziņoja, ka viņš "laimīgs" dodas uz mājām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti