Krievijas cietumā ieslodzītais opozicionārs Jašins aicina Čehijas prezidentu nevērsties pret visiem krieviem Eiropā

Krievijas cietumā ieslodzītais opozīcijas aktīvists Iļja Jašins nosūtījis atklātu vēstuli Čehijas prezidentam Petram Pavelam, kurš nesen izteicās, ka rietumvalstu specdienestiem vajadzētu rūpīgi uzmanīt šajās valstīs dzīvojošos Krievijas pilsoņus, līdzīgi kā Otrā pasaules kara laikā ASV vērsās pret japāņiem.

Jašins, kuram Putina režīms ir piespriedis 8,5 gadu cietumsodu par "Krievijas armijas nomelnošanu", vēstulē Pavelam apgalvo, ka šāda kolektīva vēršanās pret visiem Eiropā dzīvojošiem krieviem tikai stiprinātu Kremļa propagandas argumentu, ka Rietumos visus krievus uzskata par "otrās šķiras cilvēkiem".

Jūnija vidū Čehijas prezidents Pavels intervijā "Radio Brīvā Eiropa" pavēstīja: "Visi rietumvalstīs dzīvojošie Krievijas pilsoņi būtu jāuzrauga daudz vairāk nekā pagātnē, jo viņi ir tās valsts pilsoņi, kura šobrīd ved agresīvu karu. Man varbūt ir žēl šo cilvēku, bet tajā pašā laikā, ja paskatāmies atpakaļ, kad sākās Otrais pasaules karš, visi ASV dzīvojošie japāņi bija pakļauti striktam monitoringa režīmam. Tā vienkārši ir kara cena."

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pavela pārstāvji vēlāk gan skaidroja, ka viņš ar to nav domājis kolektīvu vēršanos pret visiem krieviem vai viņu brīvības ierobežošanu.

Jašins vēstulē Pavelam paudis pārliecību, ka brīvā sabiedrībā specdienesti nesāks kontrolēt cilvēkus tikai viņu tautības dēļ.

"Ticu, ka Krievija un Eiropa varēs sadzīvot mierā kā labi kaimiņi. Par šo savu pārliecību es arī sēžu Putina cietumā, jo Putins mēģina manu tautiešu galvās iedzīt domu, ka Eiropa ir ienaidnieks, bet tās līderi ir rusofobi. Lūdzu, nepalīdziet Putinam pārliecināt par to krievus, esiet taisnīgs pret manu tautu," raksta Jašins.

"Ticiet man, mēs neesam slepkavu valsts. Mēs esam valsts, kurā slepkavas ir sagrābuši varu," apgalvo Jašins.

Viņš uzskata, ka ir iespējama arī cita, demokrātiska Krievija, līdzīgi kā Vācija spēja atbrīvoties no nacisma un Hitlera vietā pie varas nāca antifašists Konrāds Adenauers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti