ASV filmu un seriālu scenāristi panāk provizorisku vienošanos un plāno izbeigt mēnešiem ilgušo streiku

ASV scenāristi apgalvo, ka ir panākuši provizorisku vienošanos ar Holivudas lielāko filmēšanas studiju vadību. Ja to izdosies noslēgt, aktieri un scenāristi varētu izbeigt teju piecus mēnešus ilgušo streiku.

Nedēļas nogalē studiju vadītāji esot iesnieguši, pēc viņu vārdiem, savu galīgo piedāvājumu. Strīdi abu pušu starpā ir par algām, darbinieku aizsardzību un mākslīgo intelektu. 

Šis ir ilgākais streiks Holivudas filmu nozarē pēdējo gadu desmitu laikā, un tas ir apturējis lielāko daļu kino un televīzijas filmu ražošanu.

Scenāristu streiks, kas sākās 2. maijā, Kalifornijas ekonomikai ir izmaksājis miljardiem eiro. Jūlija vidū viņiem pievienojās arī aktieri.

Holivudas izdevums "Variety" vēstīja, ka pēc šī paziņojuma par iespējamu vienošanos jau otrdien darbā varētu atgriezties vakara sarunu šovu darbinieki, bet raidījumu filmēšana varētu atsākties oktobrī.

Strīda dēļ ir pārtraukta arī daudzu amerikāņu seriālu un filmu tapšana. To pirmizrādes pārceltas, sākot no pāris mēnešiem līdz pat vairāk par gadu, nekā sākotnēji plānots.

Streika laikā finansiāli cietuši daudzi ar televīzijas raidījumu filmēšanu saistītu uzņēmumu darbinieki, tostarp ēdinātāji, kostīmu piegādātāji, galdnieki un operatori.

Pēdējās dienās "Netflix", "Disney", "Universal" un "Warner Bros. Discovery" vadītāji personīgi apmeklēja sarunas, kas tām devušas jaunu impulsu.

Scenāristu ģildes paziņojumā par provizorisko vienošanos teikts, ka vēl jāprecizē detaļas un streiks turpinās, taču tiek pārtraukti piketi pie "Disney", "Netflix" un citu studiju galvenajiem birojiem.

Panāktā vienošanās paredz nozīmīgus ieguvumus un aizsardzību scenāriju autoriem, taču vēl jāapstiprina ģildes biedriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti