Ļaunprāši vairākkārt mēģinājuši izraisīt ugunsgrēkus Parnitas kalnā ziemeļaustrumos no Atēnām. Liela daļa šī kalna ir noteikta par Nacionālo parku un ir aizsargājamu savvaļas putnu dzīvotne.
Šī ir tikai viena no aptuveni 100 vietām valstī, kur šobrīd plosās uguns liesmas. Savvaļas ugunsgrēkos šonedēļ bojā gājuši vismaz 20 cilvēki, vēstīja BBC.
Civilās aizsardzības ministrs Vasilis Kikilias norādīja, ka ļaunprātīgie dedzinātāji veic noziegumu pret valsti:
"Viņi izraisa ugunsgrēkus, kas apdraud mežus, īpašumus un galvenokārt – cilvēku dzīvības. Jūs (dedzinātāji) neizbēgsiet no soda – mēs jūs atradīsim un sauksim pie atbildības."
Valdības pārstāvis Pavloss Marinakis Grieķijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERT stāstīja, ka 79 no kopumā 140 savvaļas ugunsgrēkiem valstī izcēlās ļaunprātīgas cilvēka rīcības dēļ.
Ārkārtēju laikapstākļu, tostarp karstuma viļņu dēļ ugunsgrēki vasarā Grieķijā ir izplatīti. To intensitāti pastiprinājušas arī klimata pārmaiņas, norādīja zinātnieki.
Šobrīd ar nāvējošiem mežu ugunsgrēkiem Grieķijā cīnās simtiem ugunsdzēsēju. Vislielākā ugunsnelaime izcēlusies netālu no ostas pilsētas Aleksandropoles. Tur plosās lielākais Eiropas Savienībā (ES) reģistrētais savvaļas ugunsgrēks, pavēstīja Eiropas komisārs Janezs Lenarčičs.
Nedēļas sākumā netālu no Evrosas reģiona Grieķijas ziemeļaustrumos tika atrastas arī 19 pārogļojušās cilvēku – tostarp arī bērnu mirstīgās atliekas. Valdības iestādes paziņoja, ka tie, visticamāk, esot migranti, kas Grieķijā iekļuvuši no Turcijas.
KONTEKSTS:
Grieķijā kopš jūlija vidus plosās mežu ugunsgrēki. Grieķijas varasiestādes ir ieviesušas dažādus pasākumus, lai izmitinātu un finansiāli atbalstītu ugunsnelaimē skartos iedzīvotājus. Valstij palīdzību sniedz vairākas ugunsdzēsības lidmašīnas, kas ir ieradušās no Kipras, Francijas, Izraēlas un Itālijas.