Krievijā telekanāls «Doždj» pasludināts par nevēlamu organizāciju

Krievijā neatkarīgais telekanāls "Doždj" atzīts par nevēlamu organizāciju, teikts Krievijas Ģenerālprokuratūras paziņojumā.

Krievijā valdošais režīms apgalvo, ka SIA "TV Rain" (Latvija) un "TVR Studios B.V." (Nīderlande) "izplata ekstrēmistisku organizāciju (FBK, "Navaļnija štābi"), teroristisku organizāciju ("Hizb ut Tahrir"), ārvalstu aģentu ("Meduza", "Radio Brīvība") materiālus".

Iestāde arī uzskata, ka "Doždj" regulāri publicē par nevēlamu atzītu organizāciju informācijas materiālus, kā arī diktatora Vladimira Putina režīmam netīkamas ziņas par Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu.

Telekanāls "izplata nepatiesas ziņas par īpašo militāro operāciju, sniedz atbalstu organizācijām un fiziskajām personām, kas iekļautas ārvalstu aģentu sarakstā", teikts paziņojumā, kurā izmantots Kremļa joprojām uzspiestais eifēmisms kara aprakstīšanai.

2021. gadā Krievijas varasiestādes telekanālu "Doždj" jau pasludināja par "ārvalstu aģentu", bet represijas pret šo kanālu pastiprinājās pēc Krievijas karaspēka pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.

Tagad piešķirtais "nevēlamas organizācijas" statuss nozīmē, ka Krievijas varasiestādes var vērsties pret ikvienu Krievijas iedzīvotāju, kas sadarbosies ar "Doždj" vai ziedos naudu telekanālam. Par šādām darbībām draudēs vairāku gadu cietumsods.

"Doždj" jau vērsies pie saviem skatītājiem Krievijā ar aicinājumu vairs neziedot naudu un nedalīties ar "Doždj" publicētajiem materiāliem, jo tas vairs nav droši.

Jau ziņots, ka "Doždj" darbību uz laiku pārtrauca 2022. gada marta sākumā pēc tam, kad Krievijas Valsts dome pieņēma likumu par "viltus ziņām". Līdz ar kanāla darbības apturēšanu tā galvenais redaktors un vairāki citi redakcijas darbinieki pameta Krieviju.

"Doždj" pagājušā gada vasarā pakāpeniski atsāka darbu, strādājot tostarp no studijas Rīgā. Pēc tam, kad Latvijas varasiestādes nolēma anulēt "Doždj" apraides atļauju, telekanāls paziņoja, ka pārcels savu galveno biroju uz Amsterdamu.

KONTEKSTS:

Latvijas NEPLP pērn augusta sākumā izsniedza apraides atļauju vienai Krievijas televīzijai – "TV Rain" jeb "Doždj". Savukārt pagājušā gada nogalē apraides atļauja Latvijā kanālam anulēta, pamatojot to ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Latvijas Žurnālistu asociācija izteica nožēlu par NEPLP lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" un uzskata, ka tas ir nesamērīgs iepretim pieļautajiem pārkāpumiem. Starptautiskā organizācija "Reportieri bez robežām" paziņoja, ka Krievijas neatkarīgās TV programmas cenzūra ir Eiropas valsts necienīgs lēmums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti