Čehijas prezidents: Čehija ir iesaistīta informācijas karā ar Krieviju

Čehija nav iesaistīta konvencionālajā karā ar Krieviju, taču tā ir iesaistīta informācijas karā, tā Prāgā Čehijas Radio rīkotajā konferencē "Mediji un Ukraina" izteicies Čehijas prezidents Petrs Pavels.

Pavels arī norādīja, ka ilgu laiku pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā tika īstenotas kara operācijas informatīvajā telpā, uzsverot, ka informācija ir pirmais agresoru mērķis karā, jo cilvēku norobežošana no patiesības palīdz agresoram gūt uzvaru.

"Mūsdienu konflikti skaidri parāda, ka informācijas avoti ir jebkuras agresijas mērķis numur viens. Kad agresors okupēto teritoriju iedzīvotājiem liedz piekļuvi informācijai, viņš pakļauj viņus nenoteiktībai. Tas īpaši attiecas uz mūsdienām, kad gandrīz katrs no mums lielākā vai mazākā mērā ir kļuvis atkarīgs no informācijas. Ja televīzijas un radio darbība tiek pārtraukta un iedzīvotājiem tiek atslēgti mobilie sakari, tad viņi saņem tikai to informāciju, ko sniedz tas, kurš kontrolē teritoriju.

Dominance informatīvajā telpā var būt instruments nācijas gribas salaušanai

un galu galā veids, kā uzvarēt vai zaudēt visā konfliktā. Tāpēc katrs agresors vēlas šo dominanci panākt," sacīja Čehijas prezidents.

Čehijas prezidents Petrs Pavels
00:00 / 00:48
Lejuplādēt
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti