Rīta Panorāma

Palangā glābējiem pludmalē palīdz droni

Rīta Panorāma

Norvēģijā plašs putnu gripas uzliesmojums

Kahovkas HES iznīcināšana prasījusi 31 cilvēka dzīvību

Kahovkas HES iznīcināšana Ukrainā prasījusi 31 cilvēka dzīvību, materiālos zaudējumus vēl rēķina

Plūdos, kas radās pēc Krievijas īstenotās Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuves iznīcināšanas, gājis bojā 31 cilvēks. Reģionu apdraud sausums, un milzīgs kaitējums nodarīts videi. 

Ukrainas iekšlietu ministrs Ihors Klimenko informēja, ka terora akts Hersonas apgabalā prasīja 29 cilvēku dzīvības, bet Mikolajivas apgabalā — divu.

Materiālo zaudējumu galīgā aprēķināšana vēl nav pabeigta, bet skaidrs, ka tie ir milzīgi. Reģionā būs mazāka lauksaimniecības kultūru raža un jārisina apdzīvoto vietu ūdensapgādes problēmas.

Ūdens no krasta ir atkāpies par vairākiem kilometriem, un Zaporižjas pilsētā Dņepras upes līmenis nokrities par apmēram 4 metriem. Krasta joslā parādījušies dažādi iepriekš nogrimuši atkritumi, un eksperti aprēķinājuši, ka ūdens piesārņojuma līmenis var palielināties vairāk nekā sešas reizes.

Pilsētā bieži jūtama nepatīkama smaka un rodas putekļu vētru draudi.

Nopietnas problēmas ir arī vietējiem zvejniekiem, kas tīklus var izlikt retāk, un būtiski samazinājušies lomi. 

KONTEKSTS:

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu.

Ukrainas valdība vēsta, ka Kahovkas HES aizsprostu uzspridzināja Krievijas karaspēks, kas kontrolēja stratēģiski svarīgo objektu. Ukraina uzsver, ka notikušais vērtējams kā teroristu valsts pastrādāts kara noziegums. Ukrainai piekrīt arī rietumvalstu līderi, savukārt Krievijā valdošais režīms noliedzis jebkādu saistību ar Kahovkas HES iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti