2020.gada Tokijas olimpisko spēļu logo autors atvainojas jaunā plaģiātisma skandālā

2020.gada Tokijas olimpisko spēļu emblēmas autors Kendziro Sano ir atvainojies un atzinis, ka viņa firmas pārstāvju izstrādātas emblēmas Japānas dzērienu firmas “Suntory” reklāmas kampaņai ir daļējs plaģiāts.

“Pēc mūsu iekšējas izmeklēšanas tika konstatēts, ka mēs esam daļēji kopējuši kādas trešās puses izstrādātu dizainu,” teikts Sano paziņojumā viņa dizaina biroja interneta vietnē.

“Man ir ļoti žēl, ka mēs esam radījuši lielas problēmas attiecīgajiem cilvēkiem,” viņš piebilda.

“Suntory” ir paziņojusi, ka tā beigs piegādāt produkciju ar Sano firmas izstrādātām emblēmām, kas bija daļa no bezalkoholiska alus reklāmas kampaņas, lai nerastos problēmas ar autortiesībām.

Sano jūlija beigās noliedza kā “pilnīgi nepamatotus” apgalvojumus, ka viņš olimpisko spēļu emblēmā esot mēģinājis kopēt kādu līdzīgu logo. Sano veidotā emblēma tiešām ir ļoti līdzīga Beļģijas pilsētas Lježas teātra logo, ko veidojis mākslinieks Olivjē Debjē.

Debjē ir iesūdzējis Starptautisko olimpisko komiteju (SOK) tiesā par 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu logo izmantošanu, kas, kā viņš apgalvo, esot viņa darba plaģiāts.

SOK un Tokijas olimpisko spēļu organizētāji noliedz Debjē apgalvojumus.

Tokijas olimpisko spēļu emblēma tika prezentēta jūlijā. Tās pamatā ir T burts, kas simbolizē Tokiju, rītdienu un komandu (''tomorrow'' un ''team'' no angļu valodas). Debjē veidotajā Lježas teātra emblēmā ir ļoti līdzīgas formas T burts melnā krāsā uz balta fona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti