Lībijā izmisīgi turpina meklēt postošajos plūdos pazudušos cilvēkus

Lībijā pēc postošajiem plūdiem joprojām turpinās izmisīgi cilvēku meklēšanas darbi.

Dernas pilsētā zem drupām izdzīvojušie iedzīvotāji un glābēji turpina meklēt pazudušos cilvēkus cerībā, ka varbūt kāds vēl palicis dzīvs. Taču pēc glābēju sacītā, šādu izredžu praktiski vairs nav. 

Šajā pilsētā plūdi izraisīja dambju pārraušanu, kas radīja milzīgus viļņus. Tie burtiski ierāva jūrā vairāk nekā 900 Dernas pilsētas māju. Cilvēku mirstīgās atliekas joprojām tiek izskalotas tuvējās pludmalēs. 

Neapmierinātība ar pilsētas vadību, kā arī ar reģionā valdošo varu ir izvērtusies plašos protestos. To dalībnieki vēlas, lai tiktu sauktas pie atbildības daudzas amatpersonas un pilsētas vadība, jo katastrofu Dernā izraisīja nepietiekami apkoptie upes dambji. Pilsētas mērs ir pazudis, un viņa māja protestu laikā tika nodedzināta. 

Tāpat neapmierinātība ir ar Lībijas austrumos valdošo opozicionāro valdību. Tā šeit nostiprinājās Lībijas pilsoņu kara laikā. 

KONTEKSTS:

Pēc tam, kad 2023. gada septembra sākumā Lībiju piemeklēja vētra "Daniels", 11.septembra agrā rītā ostas pilsētā Dernā sabruka divi dambji. No tiem izplūda milzīgas ūdens masas, kas iznīcināja teju ceturto daļu pilsētas ēku un nonāvēja vairāk nekā 11 tūkstošus cilvēku.

Glābšanas darbus pilsētā stipri apgrūtina ne tikai izpostītie ceļi un sarežģītā piekļūšana traģēdijas skartajai apkārtnei, bet arī Lībijas gadiem ilgā kara sekas, korupcija un tas, ka valsti pārvalda divas konkurējošas valdības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti