Indijas Ārlietu ministrija mudina valsts pilsoņus Kanādā ievērot piesardzību

Indijas Ārlietu ministrija trešdien aicināja pilsoņus ievērot piesardzību, dodoties uz Kanādu. Īpašu vērību aicināti ievērot Ziemeļamerikas valstī studējošie indieši, jo "Kanādā pieaug pret Indiju vērstas aktivitātes un politiski atbalstīti naida noziegumi," vēstīja ministrijas izplatītais paziņojums.

Indiešiem arī vajadzētu izvairīties no došanās uz vietām Kanādā, kur "draudi ir īpaši vērsti pret Indijas diplomātiem un indiešu kopienas daļām, kas nav mierā ar pret Indiju vērstām darbībām", norādīja ministrija.

Otava un Ņūdeli, kas ir divas galvenās stratēģiskās partneres drošības un tirdzniecības jomā, ir iestigušas diplomātiskās domstarpībās pēc tam, kad Kanādas premjerministrs Džastins Trudo vainoja Indiju sikhu neatkarības aizstāvja slepkavībā, kas jūnijā tika pastrādāta Kanādas teritorijā.

Der pieminēt, ka valsts vēl nav sniegusi pierādījumus premjera apgalvojumiem par Indijas līdzdalību 45 gadus vecā sikhu līdera Herdepa Singa Nidžara slepkavībā, kad viņam netālu no Vankūveras uzbruka maskējušies bruņoti cilvēki.

Indija jau gadiem apgalvojusi, ka Kanādā dzimušais Nidžars ir saistīts ar teroristiem. Sikhu līderis apsūdzības noraidīja un apgalvoja, ka strādāja pie neoficiāla sikhu diasporas referenduma organizēšanas, kurā tiktu lemts par sikhu neatkarīgās valsts Halistānas izveidi Indijai piederošajā Pendžābas štatā.

Valstis savstarpēji izraidījušas divus diplomātus, saspīlējums abu vidū bija jūtams arī septembrī Indijas galvaspilsētā Ņūdeli notikušajā G20 valstu līderu sanāksmē. Dažas dienas vēlāk Kanāda atcēla rudenī plānoto tirdzniecības misiju uz Indiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti