Ungārijas līderis Orbāns vizītē Ķīnā ticies ar Krievijas diktatoru Putinu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas diktators Vladimirs Putins otrdien Ķīnā ticies ar Ungārijas līderi Viktoru Orbānu un paudis gandarījumu par to, ka viņam joprojām ir saiknes ar dažām Eiropas valstīm.

Orbāns, būdams Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalsts vadītājs, spiedis roku Kremļa saimniekam, kurš turpina asiņaino karu Ukrainā. Orbānu no tikšanās ar Putinu nav atturējis arī tas, ka pret Krievijas vadoni izdots Starptautiskās Krimināltiesas aresta orderis.

Šī bija Putina otrā tikšanās ar kādu Eiropas Savienības dalībvalsts līderi kopš 2022. gada februāra, kad Krievija sāka atkārtoto iebrukumu Ukrainā. Neilgi pēc kara sākuma, 2022. gada aprīlī, Krievijā bija ieradies Austrijas kanclers Karls Nēhammers, kurš tikās ar Putinu.

Putins izteicies, ka esot gandarīts par to, ka Maskava joprojām uztur attiecības ar dažām Eiropas valstīm. Putins un Orbāns pārrunājuši sadarbību gāzes un naftas piegāžu, kā arī kodolenerģijas jomās. Krievijas uzņēmums "Rosatom" palīdz Ungārijai būvēt savu atomelektrostaciju.

"Neskatoties uz to, ka pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos iespējas uzturēt kontaktus un attīstīt attiecības ir ļoti ierobežotas, nevar neradīt gandarījumu tas, ka mūsu saites ar daudzām Eiropas valstīm tiek uzturētas un attīstītas," sacīja Putins, norādot, ka "viena no šīm valstīm ir Ungārija."

Putins sacīja, ka ir "ļoti svarīgi, ka mums ir iespēja ar ES valsti – Ungāriju – apmainīties viedokļiem ne tikai par divpusējiem jautājumiem, bet arī par situāciju Eiropā, pasaulē".

Neskatoties uz Krievijas sākto karu, Orbāns ir centies uzturēt ciešus sakarus ar Kremli.

Orbāns pēc tikšanās ar Putinu sociālajā tīklā "Facebook" paziņoja: "Šodien Eiropā visiem prātā ir viens jautājums: vai Ukrainā tiks noslēgts pamiers?" Viņš sacīja, ka Budapeštai vissvarīgākais ir izbeigt "bēgļu plūdus, sankcijas (pret Maskavu) un kaujas mūsu kaimiņvalstī".

Orbāns jau sen ir paziņojis, ka Ungārija neuzņems migrantus, tādējādi nonākot pretrunās ar Briseli. Viņš ir arī iestājies pret Rietumu sankcijām pret Maskavu.

"Abi līderi apsprieda Ungārijas un Krievijas sadarbību gāzes un naftas piegāžu un kodolenerģijas jomā," ziņu aģentūrai MTI sacīja Orbāna preses pārstāvis. Ungārija ir virzījusi uz priekšu atomelektrostacijas paplašināšanu, pie kuras strādā Krievijas valsts kodolenerģētikas aģentūra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti