Dienas ziņas

Iedzīvotāji sašutuši par koku ciršanu piejūras mežā Liepājā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Par apstādījumu bojāšanu Rīgā var saņemt sodu

Rīgā par ceriņu laušanu var saņemt sodu

Bojājot apstādījumus Rīgā, cilvēki var saņemt arī sodu. Ne tikai laužot puķes un kokus, bet arī ceriņu krūmus. Rīgas domē norāda – lai galvaspilsētā uzturētu "zaļo zonu", gadā tiek tērēts līdz pat vienam miljonam eiro.

Rīgas iedzīvotāji saka – ceriņu ziedēšanas laiks ir viens no skaistākajiem brīžiem pavasarī. To, ka par ceriņu plūkšanu pašvaldības policija var sodīt, ne visi zina. Tomēr piekrīt – lauzt tos nevajadzētu.

"Cilvēki grib pavasari ienest akmens būdās, kādās mēs dzīvojam. Cilvēks nolauž kādu zariņu no apakšas. Ja, protams, ceriņu liec, lauž... pilnīga vardarbība... Nē, to es kategoriski noliedzu," pārdomās dalās Inta.

Rīgā publiskās vietās ceriņus tiešām nedrīkst lauzt. Tādā veidā tiek bojāts ne tikai krūms, bet arī publiskā vide.

"Dārzus un augus apsaimnieko "Rīgas meži", bet Mājokļu un vides departaments uztur pašvaldības īpašumā esošos ielu apstādījumu teritorijas. Tajā skaitā vides pārvalde stāda gan kokus, gan krūmus, intensīvi uztur tos pirmajos gados. Tas viss kopumā budžeta ietvaros veido līdz pat 1 miljonam eiro," stāstīja Rīgas domes pārstāve Sindija Grāvere.

Pašvaldības policijā uzsver, ka ziņojumu uz kopējo pārkāpumu fona salīdzinoši nav daudz. 2022. gadā sodīti seši cilvēki, pērn – divi. Šogad policija nevienu pārkāpēju nav sodījusi.

"Fiziskām personām ir noteikts sods, brīdinājums vai administratīvais sods no 10 līdz 350 eiro, savukārt juridiskām personām sods var sasniegt 750 eiro.

Līdz ar to tas attiecas gan uz krūmiem, gan uz puķēm. Drīzāk cilvēki, ievērojot publiskajā telpā, ka šādi pārkāpumi tiek izdarīti, aizrāda un, visdrīzāk, pārkāpēji savu rīcību pārtrauc," skaidroja Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Kristīne Kļaveniece. 

Pašvaldības policijā gan uzsver – ne par visiem gadījumiem cilvēki saņem sodus. Policija visus apstākļus izvērtē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti