Navaļnija fonda vadītāja aicina Baltijas valstis pārskatīt liegumu iebraukt auto ar Krievijas numurzīmēm

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija dibinātā Starptautiskā Korupcijas apkarošanas fonda vadītāja Marija Pevčiha paziņoja, ka nosūtījusi vēstules Latvijas, Lietuvas un Igaunijas varasiestādēm, lūdzot pārskatīt aizliegumu iebraukt automašīnām ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm.

Pevčiha tviterī raksta, ka nosūtījusi vēstules attiecīgajām ministrijām un dienestiem trijās valstīs, kuras ir aizliegušas Krievijas automašīnu iebraukšanu.

"Mēs nelūdzam komentārus vai paskaidrojumus. Mēs lūdzam pārskatīt šo lēmumu," pavēstīja Pevčiha.

Kā norāda Pevčiha, "mēs pieprasām atcelt krieviem noteiktos ierobežojumus ievest lietas, kas paredzētas vienīgi personiskai lietošanai (ieskaitot vieglās automašīnas). Nekas tā neiepriecina Putinu kā kļūdaina un absurda sankciju piemērošana".

"Mēs esam sagatavojuši dokumentu ar atsaucēm uz likumu, pretrunu juridisko analīzi un pamatojumu iespējai atcelt šīs jaunās diskriminējošās sankcijas," raksta Pevčiha.

No otrdienas, 12. septembra, plkst.18 personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt ES caur Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām.

Arī Lietuva otrdien paziņoja, ka caur robežkontroles punktiem valstī vairs netiks ielaistas automašīnas ar Krievijas numura zīmēm, bet Igaunijā attiecīgs aizliegums stājās spēkā trešdien plkst.10.

Eiropas Komisija 8. septembrī publicēja skaidrojumus par importu un preču ievešanu no Krievijas. Tajos teikts, ka ir aizliegts ievest personīgās automašīnas un personīgās mantas. Vēlāk Eiropas Komisija paziņoja, ka šim sarakstam ir konsultatīvs raksturs un ES valstīm individuāli jāizlemj, vai noteikt aizliegumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti