Dienas ziņas

Saeima lems par valsts valodas statusa nodrošināšanu

Dienas ziņas

Top dokumentāla filma par latviešu Vilku

Iebrucēji apšauda evakuācijas punktus Hersonā

Okupantu spēki apšauda Hersonu plūdos cietušo iedzīvotāju evakuācijas laikā

Hersonas apgabalā Ukrainā turpinās civiliedzīvotāju evakuācijas darbi pēc Kahovkas HES aizsprosta pārraušanas, kas izraisīja lielus plūdus. Iedzīvotāju evakuāciju apgrūtina Krievijas karaspēks, kas turpina apšaudīt Hersonu un citas apdzīvotās vietas.

Okupantu spēki apšauda Hersonu plūdos cietušo iedzīvotāju evakuācijas laikā
00:00 / 02:11
Lejuplādēt

Ukrainas Iekšlietu ministrija ziņo, ka ceturtdien iebrucēji apšauda evakuācijas vietas. Apšaudēs ievainoti vismaz deviņi cilvēki. Cietušo vidū gan glābēji, gan civiliedzīvotāji.

Hersonas pilsētā apšaudīta tiek gan piekrastes zona, gan pilsētas centrālā daļa.

Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs vēsta, ka okupanti Hersonas apgabalā kavē iedzīvotāju evakuāciju un ierīko uguns pozīcijas uz namu jumtiem.

Ukraiņi saglabā ticību nākotnei

Ukrainas amatpersonas norāda, ka Krievija uzvedas kā teroristi, proti, okupanti nav glābuši tos, kas atradušies plūdu skartajā Dņepras kreisajā krastā, un tagad liedz glābt civiliedzīvotājus Ukrainai.

Civiliedzīvotāju evakuācija Hersonā
Civiliedzīvotāju evakuācija Hersonā

Daļa iedzīvotāju dusmīga, daļa izmisusi, bet daļa saglabā optimismu. Ar laivu izglābtā Oksana stāsta par piedzīvoto.

"Ūdens sākumā pieplūda nemanāmi, bet pēc tam jau ļoti ātri. Viss notika ļoti ātri. Es sāku vākt savas mantas, stāvot ūdenī.

Es mēģināju kaut ko glābt. Izņemot televizoru un suni, neko neesmu saglābusi. Nekas nav palicis pāri, nav mājas, nekas…

Es nezinu, domāju, ka mēs atradīsim izeju no šīs situācijas. Kāpēc man būtu jābēdājas? Viss jau ir noticis."

Šī nav pirmā reize, kad Hersonas iedzīvotājs Viktors saskaras ar kara postu. Iepriekš daļu viņa mājas nopostīja raķete. Tagad plūdi izskalojuši mājas pamatus.

"Nopirkām zemes gabalu, nopelnījām naudu, uzcēlām māju, salabojām. Un tagad mēs to atkārtosim trešo reizi."

Virs ūdens rēgojas vien māju jumti

Hersonas apgabalu ceturtdien apmeklējis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Viņš piedalījās sanāksmē par Kahovkas HES uzspridzināšanas izraisīto plūdu seku likvidēšanu. Zelenskis atzinis, ka jārisina daudz svarīgu jautājumu, kuru vidū ir cilvēku evakuācija, ārkārtējās situācijas novēršana, vitāli svarīgo funkciju nodrošināšana, ekosistēmas atjaunošana un operatīvā militārā situācija tehnogēnās katastrofas rajonā.

Daudzviet virs ūdens rēgojas vien māju jumti. Vairāki tūkstoši cilvēku evakuēti gan no Krievijas, gan Ukrainas kontrolētajiem Dņepras upes krastiem. Katastrofas patiesie apmēri apgabalā, kurā dzīvoja vairāk nekā 60 000 cilvēku, vēl nav apzināti.

Applūdusī teritorija Hersonas apgabalā Ukrainā
Applūdusī teritorija Hersonas apgabalā Ukrainā

Ūdens, kas tagad pārņēmis Hersonas apgabala pilsētu un ciematu ielas, ir piesārņots. Iedzīvotāji brīdināti par mīnām un nesprāgušu munīciju. Straume visticamāk aizskalojusi sauszemes mīnas, ar kurām bija mīnēts Kahovkas aizsprosts un tā apkaime.

Pastiprinoties bažām par uzbrukumiem citiem Dņepras upes aizsprostiem, Ukrainas amatpersonas uzsvērušas, ka Kijivas hidroelektrostacija ir aizsargāta no gaisa triecieniem, kā arī no iekšējiem uzbrukumiem, tāpēc Krievijas okupantiem nav iespēju tai nodarīt kaitējumu.

KONTEKSTS:

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu.

Ukrainas valdība vēsta, ka Kahovkas HES aizsprostu uzspridzināja Krievijas karaspēks, kas kontrolēja stratēģiski svarīgo objektu. Ukraina uzsver, ka notikušais vērtējams kā teroristu valsts pastrādāts kara noziegums. Ukrainai piekrīt arī rietumvalstu līderi, savukārt Krievijā valdošais režīms noliedzis jebkādu saistību ar Kahovkas HES iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti