Rīta Panorāma

Par Lietuvas prezidenta amatu sacentīsies Nausēda un Šimonīte

Rīta Panorāma

Bosnijā un Hercegovinā savs Pokaiņu mežs

Putins nomaina aizsardzības ministru Šoigu

Putins atbrīvojis Sergeju Šoigu no aizsardzības ministra amata

Krievijas prezidents Vladimirs Putins nolēmis atbrīvot no amata līdzšinējo aizsardzības ministru Sergeju Šoigu. Viņa vietu varētu ieņemt bijušais premjerministra pirmais vietnieks Andrejs Belousovs. 

Taču bez darba Šoigu nepaliks. Viņš turpmāk pildīs Drošības padomes sekretāra pienākumus, liecina medija "Radio Brīvā Eiropa/ Radio Brīvība" publicētā informācija.

Savukārt līdzšinējo Drošības padomes sekretāru Nikolaju Patruševu no darba lemts atbrīvot, lai arī pārceltu citā amatā. Netiek gan minēts, kādus pienākumus viņš veiks turpmāk. Patruševs bija Drošības padomes sekretārs kopš 2008. gada.

68 gadus vecais Šoigu kopš pagājuša gadsimta 90. gadu pirmās puses bija ārkārtējo situāciju ministrs, bet 2012. gadā pēc neilga perioda Maskavas apgabala gubernatora amatā kļuva par aizsardzības resora vadītāju. Viņš ir viens no valdošās partijas "Vienotā Krievija" dibinātājiem un tiek uzskatīts par Putinam tuvu personu. Tomēr režīmu atbalstošie aktīvisti un blogeri viņu asi kritizē par Krievijas karaspēka neveiksmēm Ukrainā un izskan ziņas par Putina vēlmi mazināt viņa ietekmi.

Savukārt 65 gadus vecais Belousovs, pēc izglītības ekonomists, kopš 2020. gada bija pirmais vicepremjers un pārzināja ekonomikas jautājumus. No 2013. līdz 2020. gadam viņš bija prezidenta padomnieks ekonomikas jautājumos, tāpēc Putinam viņš ir labi zināms. Aizsardzības ministrs amatā jāapstiprina parlamenta augšpalātai – Federācijas padomei.

Putins arī ierosinājis Federācijas padomei atstāt amatos ārlietu ministru Sergeju Lavrovu, iekšlietu ministru Vladimiru Kolokoļcevu, Federālā drošības dienesta (FSB) direktoru Aleksandru Bortņikovu, Ārējā izlūkdienesta direktoru Sergeju Nariškinu un vairākas citas amatpersonas, kuras izvirza prezidents.

Jau ziņots, ka otrdien notika Putina inaugurācija Krievijas prezidenta amatā uz jaunu termiņu un pēc tam atkāpās premjerministrs Mihails Mišustins, kuru Putins atkārtoti izvirzīja valdības vadītāja amatam.

Aizsardzības ministra amata kandidātus neierosina valdības vadītājs, bet gan prezidents, un tos apstiprina Federācijas padome, nevis Valsts dome.

Šoigu ir vienīgais ministrs no pašreizējā varas bloka, kuru prezidents ir ierosinājis neievēlēt atkārtoti.

Sergejs Šoigu šo amatu ieņēmis kopš 2012. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti