Ziemeļkorejas diktators ar Putinu varētu apspriest ieroču piegādi Krievijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Krievijā šomēnes varētu ierasties Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns, lai ar Kremļa saimnieku Vladimiru Putinu apspriestu iespējamo ieroču un munīcijas piegādi Krievijai, vēsta izdevums "The New York Times", atsaucoties uz ASV valdības amatpersonām.

Nav zināms, kur abi līderi varētu tikties, taču izskan minējumi, ka tā varētu būt Krievijas Tālo Austrumu pilsēta Vladivostoka, uz kuru Kims Čenuns varētu doties savā slavenajā bruņuvilcienā.

Šāda vizīte jau notika 2019. gada aprīlī, kad Ziemeļkorejas vadonis ar bruņuvilcienu devās uz Vladivostoku.

Ziemeļkorejas diktators ar Putinu varētu apspriest ieroču piegādi Krievijai
00:00 / 02:47
Lejuplādēt

Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs otrdien gan neapstiprināja informāciju par iespējamo Kima Čenuna vizīti Krievijā.

Krievija izmisīgi meklē sabiedrotos

Pēdējos mēnešos ir vērojama Krievijas tuvināšanās ar starptautiski izolēto Ziemeļkoreju.

Phenjanā jūlijā viesojās Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, kurš tikās ar Kimu Čenunu un citām augstākajām valsts amatpersonām. ASV administrācija paziņoja, ka Šoigu centās pārliecināt Ziemeļkorejas vadītājus pārdot Krievijai artilērijas lādiņus.

Pēc tam Kims Čenuns un Putins apmainījās ar vēstulēm, kurās abi līderi pauda vēlmi paplašināt Ziemeļkorejas un Krievijas divpusējo sadarbību.

Phenjana cer uz atbalstu

ASV administrācija ir pārliecināta, ka Krievija vēlas iegūt no Ziemeļkorejas tās bruņojumā esošo artilērijas munīciju un prettanku ieročus, ko pēc tam varētu izmantot karā Ukrainā.

Pagaidām nav skaidrs, ko Ziemeļkoreja varētu prasīt pretī.

Iespējams, ka tā varētu būt ārvalstu valūta un pārtika, bet nevar izslēgt iespēju, ka Krievija Phenjanai pretī sniegs savas modernākās satelītu tehnoloģijas vai pat kodolzemūdenes.

Dienvidkorejas Nacionālais izlūkošanas dienests pagājušajā nedēļā informēja, ka Krievija ir ielūgusi Ziemeļkoreju pievienoties Krievijas un Ķīnas kopīgās jūras spēku mācībās, kas būtu atbilde uz nesen notikušajām ASV, Dienvidkorejas un Japānas kopīgajiem jūras spēku manevriem.

Sadarbība ar Ziemeļkoreju ir kārtējais apkaunojums Putina režīmam

Bijušais ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes augsta ranga darbinieks un drošības jautājumu analītiķis Stīvens Hols, komentējot Krievijas vēršanos pie Ziemeļkorejas pēc militārās palīdzības, neslēpa savu izbrīnu.

"Krievijas vadībai un Kremlim tas ir šausmīgi apkaunojoši. Viņi apzinās, cik pazemojoši tas ir.

Krievijas iedzīvotājiem to centīsies parādīt pozitīvā gaismā, jo viņi saņem ziņas pārsvarā no valdības kontrolētiem medijiem," Hols sacīja intervijā telekanālam CNN.

"Tas ir patiesi apbrīnojami, ka viņiem bija jāvēršas pie Ziemeļkorejas, viņi nevar vērsties pēc palīdzības pie Ķīnas, jo Ķīna saprot, kādu kaitējumu tas varētu nodarīt. Tāpēc Krievija ir spiesta vērsties pie ziemeļkorejiešiem. Tas ir vienkārši apbrīnojami."

ASV ir brīdinājušas, ka noteiks jaunas sankcijas pret Ziemeļkoreju, ja tā nolems piegādāt bruņojumu Krievijai.

ASV Finanšu ministrija 16. augustā noteica sankcijas pret trim uzņēmumiem, kurus apsūdz saistībā ar Krievijas un Ziemeļkorejas ieroču darījumiem.

Šie uzņēmumi ir saistīti ar Slovākijas pilsoni Ašotu Mkrtičevu, kuru jau martā iekļāva ASV melnajā sarakstā par starpniecību Krievijas un Ziemeļkorejas ieroču darījumos.

KONTEKSTS:

ASV janvārī paziņoja, ka Ziemeļkoreja piegādājusi raķetes Krievijas algotņu grupējumam "Vagner". Phenjana šo informāciju noliedza.

Vašingtona martā sacīja, ka gūti pierādījumi, ka Maskava vēlējās iegūt ieročus no Ziemeļkorejas, lai izmantotu tos Ukrainā, apmaiņā pret to sniedzot pārtiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti