Krievijā ierosina aizliegt «Vikipēdiju» kā «ienaidnieka stratēģisko ieroci»

Krievijas prezidenta Pilsoniskās sabiedrības attīstības un Cilvēktiesību padomes priekšsēdētājs Valērijs Fadejevs otrdien pavēstījis, ka Krievijā vajadzētu bloķēt interneta enciklopēdiju "Vikipēdija" un tās vietā radīt alternatīvu produktu.

"Vajadzētu pēc iespējas ātrāk radīt alternatīvu un slēgt "Vikipēdiju". Tāda ir mana nostāja. Vēlreiz, lai visi saprastu: es neaicinu to slēgt jau rītdien, bet, protams, jāvirzās uz "Vikipēdijas" slēgšanu, jo tas ir ideoloģisks, politizēts produkts," apgalvo Fadejevs.

Priekšsēdētāja viedokli atbalstīja padomes loceklis Igors Ašmanovs, kurš nosauca "Vikipēdiju" par "ienaidnieka stratēģisko ieroci".

"Vikipēdija" ir bezmaksas interneta enciklopēdija, kuras saturu veido brīvprātīgie.

Krievijā valdošais režīms nav apmierināts ar šādu pilsoniskās sabiedrības izpausmi, tādēļ centies ierobežot "Vikipēdijas" darbību Krievijā.

Putina režīmam sevišķi nepatīk, ka "Vikipēdijā" tiek sniegta objektīva informācija par Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Tādēļ enciklopēdijas uzturētājiem vairākkārt piemērots naudassods, apsūdzot viņus "viltus ziņu izplatīšanā" par Krievijas sākto "speciālo militāro operāciju".

Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņojis, ka "Vikipēdijā" esot daudz kļūdu un maldinošas informācijas, tomēr pirms "Vikipēdijas" bloķēšanas Krievijā esot nepieciešams izveidot alternatīvu enciklopēdiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti