Dienas ziņas

Berlīnes zoodārzā kapibaras svin pavasari

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Masu apšaudē pamatskolā Belgradā nogalināti astoņi bērni un apsargs

13 gadu vecs pusaudzis Belgradā nošāvis astoņus skolēnus un apsargu

Serbijas galvaspilsētā Belgradā trešdien kāds 13 gadu vecs pusaudzis sarīkojis slaktiņu savā skolā, nogalinot astoņus skolēnus un apsargu.

Uzbrukums noticis ap pulksten 8.40 pēc vietējā laika Vladislava Ribņikara skolā pilsētas centrā. Pusaudzis vēstures stundas laikā atklājis uguni uz skolotāju, bet pēc tam sācis šaut arī uz skolēniem. Šāvējs pēc uzbrukuma tika aizturēts.

Belgradas policija vēsta, ka pēc slaktiņa viņš pats piezvanījis policijai un informējis par notikušo.

2009. gadā dzimušais zēns atzinies, ka pastrādājis šo noziegumu.

Sākotnēji tika ziņots, ka šāvējs ir 14 gadu vecs, bet vēlāk tika precizēts, ka viņam ir tikai 13 gadu. Tas nozīmē, ka viņu nevar saukt pie kriminālatbildības, jo saskaņā ar Serbijas likumiem tā iestājas tikai no 14 gadu vecuma.

Paredzams, ka viņš tiks ievietots psihiatriskās slimnīcas nodaļā, kur speciālisti izvērtēs viņa garīgo stāvokli un lems par nepieciešamību izolēt no sabiedrības.

Serbijas izglītības ministrs Branko Ružičs vēsta, ka zēns bija saskāries ar vardarbību no vienaudžu puses, kas varēja viņu pamudināt uz šādu soli.

Zēnam bijis saraksts ar skolēniem, kurus viņš plānojis nogalināt.

"Zēns, kā viņš pats apgalvoja, šo aktu plānoja. Viņam bija saraksts ar bērniem, kurus viņš plānoja likvidēt," vēsta Belgradas policijas priekšnieks Veselins Miličs.

"Viņš pats uzzīmēja skolas ieejas un izejas plānus, kas tika atrasti uz rakstāmgalda. Kā viņš pats teica, viņš izvirzīja prioritāros mērķus. Skice izskatās mazliet kā no kādas videospēles vai šausmu filmas, kas liecina, ka viņš ir ļoti sīki izplānojis, kā iekļūt kādā klasē un kā likvidēt katru bērnu."

Policija pēc notikušā apcietinājusi arī nepilngadīgā noziedznieka tēvu un māti, ziņo Serbijas mediji.

"Pēc ierašanās skolā viņš uzreiz nošāva apsargu. Pēc tam sašāva skolotāju un sāka šaut uz skolēniem," informē Miličs.

Māte mierina bērnu pēc slaktiņa Belgradas skolā
Māte mierina bērnu pēc slaktiņa Belgradas skolā

Vietējais iedzīvotājs Milans Miloševičs vēsta, ka viņa meita bijusi klasē, kad sākās apšaude. "Viņai izdevās aizbēgt. Viņš vispirms sašāva skolotāju, bet pēc tam sāka šaut uz visiem," meitas stāstīto raidsabiedrībai "N1" atkārto Miloševičs.

"Viņi saka, ka šāvējs bijis kluss un kārtīgs skolēns. Viņš tikai nesen pievienojies viņu klasei."

Uzbrukumā nogalināti astoņi skolēni un apsargs. Upuru vidū ir septiņas meitenes un zēns. Seši skolēni un viena skolotāja ir ievainoti.

"Puika no 7. klases pielādēja ieroci, un mūsu skolas apsargs nespēja viņu apturēt. Viņš gāja bojā, sargājot bērnus. Mūsu vēstures skolotāju sašāva, viņa atrodas slimnīcā," vēsta vietējās pašvaldības vadītājs Milans Nedeljkovičs.

"Visi pārējie bērni tika evakuēti pa skolas sētas durvīm. Mums ir videonovērošana, bet tagad tā ir mācība, ka vajag arī metāla detektorus. Tā ir milzīga traģēdija."

Pusaudzis uzbrukuma veikšanai izmantojis divus šaujamieročus, ko paņēmis no tēva.

Tēvs apgalvo, ka šaujamieroči bija ieslēgti seifā, bet zēns acīmredzot zinājis kodu.

Tēvu varētu tiesāt par līdzatbildību saistībā ar dēla pastrādāto noziegumu. Serbijas mediji vēsta, ka viņam draud divu līdz 12 gadu cietumsods.

Serbijā šāda veida incidenti ir salīdzinoši reti, jo valstī ir stingri šaujamieroču aprites likumi. Tomēr pēc Balkānu kariem daudziem ir pieejami nelegāli ieroči.

2013. gada aprīlī kāds 60 gadu vecs Balkānu kara veterāns sarīkoja slaktiņu vienā no Serbijas ciemiem, nogalinot 13 cilvēkus. Viņš vispirms nošāva savu 83 gadus veco māti un 42 gadus veco dēlu, kā arī ievainoja sievu, bet pēc tam devās uz kaimiņu mājām, kur nogalināja vēl 11 cilvēkus, arī divus gadus vecu bērnu. Pēc tam viņš izdarīja pašnāvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti