Indija kosmosā palaiž savu pirmo Saules observatoriju

Indijas Kosmosa izpētes organizācija sestdien kosmosā palaidusi savu pirmo Saules observatoriju. Kosmosa kuģis "Aditya-L1" pētīs Saules atmosfēru un netraucēti novēros citus laikapstākļus kosmosā.

"Aditya-L1" tiks palaists Halo orbītā ap Zemes — Saules Lagranža punktu L1, kas atrodas aptuveni 1,5 miljonu km attālumā no Zemes un kur parasti tiek nosūtītas Saules observatorijas. 

Indija nav pirmā valsts, kas tur nosūtīs izpētes moduli, taču šīs valsts kosmosa industrijai tas ir nozīmīgs pavērsiens.

Uz kuģa "Aditya-L1" (tulkojumā no hindi valodas Aditya nozīmē "Saule") ir septiņas lietderīgās kravas jeb iekārtas, kas ir paredzētas Saules attālāko slāņu – fotosfēras un hromosfēras – novērošanai, tostarp izmantojot elektromagnētiskā lauka un daļiņu detektorus.

Šīs iekārtas palīdzēs izpētīt faktorus, kas ietekmē kosmosa laikapstākļus, un uzlabos izpratni par saules vēja dinamiku.

"Aditya-L1" kosmosā startēs ap 9.20 pēc Latvijas laika no Satīša Dhavana kosmosa centra Dienvidindijas Sriharikota salā. Lagranža punktu L1 kosmosa kuģis sasniegs pēc aptuveni 125 dienām.

KONTEKSTS:

Augusta sākumā Indija uz Mēness virsmas veiksmīgi nosēdināja izpētes robotu "Chandrayaan-3", tādējādi kļūstot par pirmo valsti, kas sasniegusi Mēness Dienvidpolu. Raķete ar kosmosa kuģi startēja no Zemes jūlija vidū. Pēc veiksmīgās nolaišanās izpētes robots tur sācis pētīt Mēness virsmu un darīs to kopumā 14 dienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti