Dienas ziņas

Bērnu slimnīcā svin Dārza svētkus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ukrainas aizstāvji turpina cīņu par Bahmutu

Ukrainā cīņa par Bahmutu vēl nav beigusies

Ukrainā no Doneckas apgabala pilsētas Bahmutas pienāk pretrunīgas ziņas, jo Ukrainas amatpersonas apgalvo, ka cīņa par Bahmutu joprojām turpinās.

Lai arī Krievija pagājušajā mēnesī paziņoja, ka pārņēmusi pilsētu savā kontrolē, Ukraina arvien noraida šādus apgalvojumus. Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara vēsta, ka Krievijas bruņotie spēki tur izmanto gaisa triecienus un artilēriju, lai neļautu Ukrainas armijai virzīties uz priekšu.

"Viņi veic uzlidojumus un artilērijas triecienus, proti, viņu uzbrukuma darbība dažās vietās ir samazinājusies. Protams, tas nenozīmē, ka viņi ir atteikušies no saviem plāniem un apstājušies. Nē. Viņi ies tālāk, un tagad viņi tikai kļūst stiprāki. Un mēs šobrīd gatavojamies turpmākai cīņai par mūsu austrumiem.

Jo primārais ienaidnieka uzdevums ir sasniegt Doneckas un Luhanskas apgabalu robežas, ko viņi nevar izdarīt."

Tikmēr Krievijas algotņu grupējums "Vagner" publicējis video, kurā, kā apgalvo grupējuma vadonis Jevgēņijs Prigožins, redzama kaujinieku izvešana no Bahmutas.

Ukrainas aizsardzības ministra vietniece norāda, ka Krievijas spēki pārtraukuši ofensīvu dažos frontes līnijas virzienos, lai rotētu Bahmutā karojošo karavīru grupas.

"Uzdevums aizstāvēt Bahmutu tika izpildīts. Kas tas par militāro uzdevumu? Tam bija vairāki virzieni. Pirmā ir ienaidnieka iznīcināšana, un faktiski tur tika iznīcināti desmitiem tūkstošu "vāgneriešu". Ja Bahmutas aizsardzības laikā tie nebūtu iznīcināti, varam iedomāties, ka viņi, desmitiem tūkstošu, būtu iegājuši dziļi Ukrainas teritorijā," norāda Maļara.

"Tur viņus apstādināja un iznīcināja, nekur citur viņi netiks. Ienaidnieka uzbrukuma spēks ir samazināts."

Ukrainas armijas karavīrs pie Bahmutas
Ukrainas armijas karavīrs pie Bahmutas

Ukrainas aizstāvji turpina Bahmutas aizsardzību no pozīcijām pilsētas nomalē. Vērojot attēlus no bezpilota lidaparāta kameras, Ukrainas bataljona komandieris brīdina savus vīrus tuvējos ierakumos par Krievijas karaspēka virzību netālu no Bahmutas.

"Karš turpinās un turpināsies. Tas ir, mēs virzīsimies uz priekšu pa flangiem. Man ir grūti komentēt situāciju kopumā, ar pretuzbrukumu, situāciju, kāda ir citās vienībās, un to, kā tās virzās uz priekšu.

Es varu teikt par sevi un varu atbildēt par savu vienību, ka mēs virzāmies uz priekšu, izpildot augstākās pavēlniecības uzdotos kaujas uzdevumus," stāsta bataljona komandieris Oļegs Širjajevs.

Maļara sacīja, ka Krievija cenšas radīt miera iespaidu ap Bahmutu, taču patiesībā artilērijas apšaudes joprojām notiek tādā līmenī, kāds bija kauju kulminācijas brīdī. Viņa norāda, ka cīņa attīstās jaunā fāzē.

KONTEKSTS:

Sīvas cīņas par Doneckas apgabala pilsētu Bahmutu risinājušās jau kopš 2022. gada augusta. Šī pilsēta kļuva par vienu no galvenajiem Krievijas uzbrukumu mērķiem, un krievu spēki ar algotņu grupējumu "Vagner" priekšgalā tur cieta milzīgus zaudējumus.

Karadarbībā pilsēta, kur pirms kara bija ap 70 000 iedzīvotāju, ir gandrīz pilnībā nopostīta.

2023. gada maijā Krievija kārtējo reizi paziņoja, ka ir pilnībā ieņēmusi Bahmutu, bet Ukrainas vadība to noliedz un vēsta, ka turpinās kaujas par pilsētu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti