Norvēģiete Bjergena kļūst par zelta medaļām bagātāko slēpotāju pasaules čempionātos

Norvēģiete Marita Bjergena sestdien Somijā uzvarēja skiatlonā un kļuva par augstākā kaluma godalgām bagātāko distanču slēpotāju pasaules čempionātos, liecina organizatoru informācija. Bjergena 15 reizes pasaules čempionātos ir kāpusi uz pjedestāla augstākā pakāpiena.

Skiatlonā, kur slēpotājas veica pa 7,5 kilometriem klasiskajā un brīvajā stilā, Bjergena uzvaru nodrošināja ar finišu pēc 37 minūtēm un 57,5 sekundēm. Otro vietu ieguva 4,8 sekundes lēnākā somiete Krista Parmakoski, bet par bronzas laureāti kļuva Zviedrijas slēpotāja Šarlote Kalla 32,0 sekundes aiz uzvarētājas.

Bjergenas rēķinā ir arī sešas zelta medaļas olimpiskajās spēlēs un 102 uzvaras Pasaules kausa sacensībās.

Vīriešiem 15 km + 15 km skiatlonā Lahti uzvarēja krievs Sergejs Ustjugovs, kurš finišēja pēc stundas, deviņām minūtēm un 16,7 sekundēm. Sudrabu un bronzu sadalīja attiecīgi norvēģis Martins Jonsruds Sundbijs (+6,7) un viņa tautietis Fins Hagens Krogs (+31,8).

Latvijas sportisti skiatlonā nestartēja.