Enerģētikas krīzē pelnošā Saūda Arābija futūristiskā pilsētā uzņems Āzijas ziemas spēles

Saūda Arābija otrdien ieguva tiesības 2029. gadā uzņemt Āzijas valstu ziemas spēles, ko organizatori gatavojas sarīkot tuksnesī uzbūvētā futūristiskā megapolē Neomā. Pasaulē lielākā naftas eksportētāja valsts pēc energoresursu cenu krasā kāpuma plāno megapoles projektam iztērēt 500 miljardus dolāru. 

Visu gadu apritē esošu megapoles kalnu kūrortu Trodženu paredzēts uzbūvēt līdz 2026. gadam Saravata kalnu ielokā pie Sarkanās jūras apmēram 50 kilometru no Akabas līča, kur gaisa temperatūra ir zemāka nekā apkārtējā reģionā un ir sastopams arī dabīgs sniegs, tomēr objekta darbības nodrošināšanai būs nepieciešams mākslīgais sniegs.

Trodžena būs pirmais brīvdabas kalnu slēpošanas kūrorts Līča valstīs un paredzēts, ka tā darbībai nepieciešamo enerģiju iegūs no atjaunīgajiem resursiem. 

Saūda Arābiju iepriekš vairākkārt kritizēja par centieniem spodrināt valsts reputāciju ar augsta līmeņa sporta sacensību rīkošanu un finanšu ieguldījumiem ārzemju sporta struktūrās, lai novērstu uzmanību no cilvēktiesību problēmām valstī. 

Arī Āzijas ziemas spēļu rīkotāju tiesību piešķiršana Saūda Arābijai izpelnījās kritiku, vēstīja BBC. Ja no biznesa viedokļa jaunu tirgu apgūšana ziemas sporta popularizēšanai ir loģiska, tad vides aspektu dēļ nav ētiski organizēt spēles valstī, kur nav ziemas sporta un projekta īstenošanai būs nepieciešami milzu ūdens un enerģijas resursi, pauda Lofboro Universitātes Sporta ekoloģijas grupas pārstāve Madeleina Ora. 

Āzijas Olimpiskās padomes ģenerālajā asamblejā Kambodžā lēmumu par 2029. gada ziemas spēļu uzticēšanu Saūda Arābijai pieņēma vienbalsīgi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti