Saūda Arābija uzņems prestižo tenisa sezonas noslēguma turnīru sievietēm, balvu fonds krasi pieaug

Par cilvēktiesību stāvokli valstī kritizētā Saūda Arābija nodrošināja tiesības trīs gadus uzņemt Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) sezonas noslēguma turnīru, kur spēlētājām naudas balvas gandrīz divkāršosies, sasniedzot 15,25 miljonus dolāru (14 miljonus eiro). 

Saūda Arābija pretendēja uzņemt WTA finālturnīru jau 2023. gadā, kad tūres vadība nolēma dot priekšroku Kankūnai Meksikā. 

Astoņas pasaulē spēcīgākās tenisistes un labākie dubultspēļu pāri Rijādā spēlēs no 2. līdz 9. novembrim. Pērn Saūda Arābijā risinājās sezonas noslēguma turnīrs labākajiem tenisistiem vīriešu konkurencē līdz 21 gada vecumam, bet sievietēm tik augsta līmeņa sacensības šajā Līča valstī nav notikušas. 

Saūda Arābija ir kritizēta par centieniem ar augstākā līmeņa sporta sacensību rīkošanu spodrināt valsts reputāciju, ko apēno apsūdzības sieviešu tiesību un runas brīvību ierobežošanā, kā arī seksuālās minoritātes apdraudoši likumi. Tomēr WTA vadītājs Stīvs Saimons pauda, ka,

izvēloties Saūda Arābiju, sieviešu teniss sniedz atbalstu pārmaiņu procesiem reģionā un veicinās sieviešu sporta attīstību. 

"Mēs esam globāls sports. WTA aptver cilvēkus un sacensības visā pasaulē, kas atspoguļo dažādas kultūras un sistēmas," norādīja Saimons. 

Līdzās citiem faktoriem WTA izvērtēja piedāvātās naudas balvas, lai panāktu vīriešu un sieviešu tenisa finanšu vienlīdzību. Pērn par organizatoriskām neizdarībām daudz kritizētajā turnīrā Kankūnā pasaules labākās tenisistes WTA finālturnīrā sadalīja 9 miljonus dolāru, turpretim analoģiskā turnīrā vīriešiem Turīnā balvu fonds bija 15 miljoni dolāru. 

WTA gan atzīst, ka

Saūda Arābijā varētu būt sarežģīti piesaistīt pietiekami daudz skatītāju, kas radītu svarīgam notikumam atbilstošu gaisotni.

Tomēr līdzšinējā prakse Ķīnā un Singapūrā stiprina WTA pārliecību, ka arī Saūda Arābijā izdosies skatītāju interesi pieaudzēt. 

Nodomu WTA rīkot sezonas noslēguma turnīru Saūda Arābijā janvārī kritizēja tenisa leģendas Martina Navratilova un Krisa Everte, sakot, ka sieviešu tenisam tas būs solis atpakaļ. Vienīgā pašlaik spēlējošā tenisiste, kas iebilda WTA finālturnīra pārcelšanai uz Saūda Arābiju, bija krieviete Darja Kasatkina, kura uztur viendzimuma attiecības. 

Savukārt Saūda Arābijas valdība pauda, ka augstākā līmeņa sporta sacensību rīkošana veicina ekonomikas attīstību un atver valsti kultūru mijiedarbībai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti