Eiduka un Vīgants pasaules U-23 čempionātā distanču slēpošanā sprintā finišē trešā desmit sākumā

Patrīcija Eiduka un Raimo Vīgants sestdien Norvēģijā pasaules U-23 čempionātā distanču slēpošanā ieņēma attiecīgi 21. un 22. vietu.

Eiduka kvalifikācijās sacensībās 1,2 kilometrus garo trasi veica divās minūtēs 36,74 sekundēs, uzrādot sesto labāko rezultātu 66 sportistu vidū.

Ātrākā sieviešu konkurencē bija Zviedrijas slēpotāja Mūa Hansone, kura finiša līniju sasniedza divās minūtēs 33,13 sekundēs. Eiduka no viņas atpalika 3,61 sekundi.

Otro pozīciju ieņēma Somijas sportiste Jasmīna Kahara, labākajam rezultātam piekāpjoties 0,09 sekundes, bet trešā bija Margrēte Andreasena, kura Hansonei piekāpās 1,7 sekundes.

Pirmajā izslēgšanas kārtā jeb ceturtdaļfinālā Eidukai trāpījās spēcīgs brauciens, ziņo sportistes pārstāvis Ivars Bācis. Slēpojumā bija arī pagājušā gada pasaules U-23 čempione Liza Lomane no Vācijas un pagājušā gada U-23 čempionāta sprinta fināliste un šosezon Pasaules kausa posmā Rukā labāko trīsdesmitniekā tikusī krieviete Anastasija Faļejeva.

Slēpojuma vidū Eiduka atradās trešā pozīcijā, taču beigās pietrūka jaudas, noslīdot uz piekto vietu, ziņo sportistes pārstāvis. Šis bija ātrākais no visiem pieciem ceturtdaļfināla braucieniem, un arī trešajā un ceturtajā vietā finišējušās Anna Gruhvina no Krievijas un Lomane tika pusfinālā. Latviete abām piekāpās nedaudz vairāk par sekundi.

Eiduka beigās klasificējās 21. vietā. Pērn viņa sprintā klasiskajā stilā tika pusfinālā, izcīnot devīto vietu.

Finālā pārākumu nodemonstrēja pagājušā gada pasaules junioru vicečempione un kvalifikācijas uzvarētāja Hansone, kura pirms četriem gadiem rollerslēpošanā junioru kategorijā izcīnīja divas uzvaras Pasaules kausa posmā Madonā.

Fotofinišs noteica otrās vietas ieguvēju, par kuru kļuva pagājušā gada pasaules junioru čempione un Eidukas komandas biedrene Monika Skindere no Polijas, par 0,01 sekundi apsteidzot bronzas medaļas ieguvēju Natāliju Mekrjukovu no Krievijas.

Tikmēr Vīgants 1,2 kilometrus garo distanci veica divās minūtēs 14,46 sekundēs, kas viņam deva 13. vietu un iespēju pirmo reizi pasaules junioru un U-23 čempionātos startēt sprinta pamatsacensībās.

Ātrākais kvalifikācijā bija šveicietis Valerio Gronds, kurš finišēja divās minūtēs 10,10 sekundēs.

Otrais bija norvēģis Ansgars Ēvensens, kurš no labākā laika īpašnieka atpalika 1,64 sekundes, bet pirmo trijnieku noslēdza zviedrs Georgs Ešons, Grondam zaudējot 2,06 sekundes.

Vīgants, kuram sestdien bija vienīgais starts šī gada pasaules U-23 čempionātā, startēja pēdējā – piektajā – ceturtdaļfināla slēpojumā. Madonietis turējās sešu slēpotāju grupiņas viducī, tad noslīdēja uz piekto vietu, bet pēdējā nelielajā kāpumā kāpināja tempu un sāka apdzīt ceturtajā vietā esošo Ivanu Gorbunovu no Krievijas. Tomēr kāpuma beigās, latvietim esot iekšmalā, abi saķērās un, kaut arī zaudēja pavisam nedaudz laika, ar to pietika, lai vairs nevarētu cīnīties par trijnieku, ziņo sportista pārstāvis.

Vīgants, tāpat kā Eiduka, finišēja piektajā vietā, beigās ieņemot 22. vietu, ziņo Bācis.

Finālā uzvaru izcīnīja Pasaules kausa posma finālā tikušais šveicietis Gronda, kurš aiz sevis atstāja krievu Denisu Fiļimonovu un norvēģi Mangnusu Hobreki.

Pasaules čempionāts junioriem un U-23 vecuma grupā norisināsies līdz svētdienai.