Eiduka sasniedz karjeras labāko rezultātu - 27.vieta PK posmā

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka sestdien Čehijā notiekošajās Pasaules kausa (PK) posmā sasniedza savu karjeras labāko rezultātu, desmit kilometru distancē brīvajā stilā ar intervālu startu izcīnīdama 27.vietu.

Eiduka sacensības sāka ar pirmo numuru un finišēja ar laiku 25 minūtes un 42,8 sekundes, līderei zaudēdama vienu minūti un 51,2 sekundes, kā rezultātā izcīnīta 27.vieta, kas ir sportistes labākais sniegums kādā no Pasaules kausa posmiem.

Latvijas slēpotāja par savu sniegumu nopelnīja 62,14 FIS ranga punktus, bet starp U-23 vecuma slēpotājām viņa uzrādīja septīto labāko laiku.

Uzvaru šajās sacensībās svinēja Pasaules kausa kopvērtējuma līdere Terēza Juheuga no Norvēģijas, kura par 32,7 sekundēm apsteidza krievieti Natāliju Ņeprajevu. Juheugas tautiete Heidi Venga līderei zaudēja 40,3 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējuma līdere ar 1309 punktiem ir norvēģiete Juheuga, kura tuvāko sekotāju Vengu apsteidz par 407 punktiem, bet trešajā vietā esošā Ņeprajeva līderei zaudē 450 punktus. Eiduka ar četriem punktiem ierindojas 96.vietā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pagājušajā sestdienā Eiduka Vācijā izcīnīja 35.vietu Pasaules kausa sprinta kvalifikācijā brīvajā stilā un finālā neiekļuva.

Pēc veiksmīga starta Vācijā un iepriekš arī prestižajās "Tour de Ski" sacensībās, kur viņa aizvadīja tikai pirmos trīs posmus, pēc kuriem kopvērtējumā bija atrodama 43.pozīcijā. Eiduka FIS punktu vērtējumā ielauzās pirmajā simtniekā, ieņemdama 95.vietu. Šāds sniegums ir visu laiku labākais rezultāts neatkarīgās Latvijas laikā starp sportistiem, kuri vēl nav sasnieguši 20 gadu vecumu.

Vēlāk 15 kilometru distancē vīriešu konkurencē uzvaru svinēja Krievijas sportists Aleksandrs Boļšunovs, kurš tuvāko sekotāju Īvo Niskanenu no Somijas, apsteidza par 24,3 sekundēm. Bronzu izcīnīja norvēģis Šūrs Rēte, kurš no Krievijas sportista iepalika 40 sekundes.

Viens no pasaules vadošajiem slēpotājiem norvēģis Juhaness Klēbo līderim zaudēja vienu minūti un 12,4 sekundes, izcīnot septīto pozīciju. Viņš ar 1042 punktiem ir otrais Pasaules kausa kopvērtējumā. Līderis ar 1181 punktu ir Boļšunovs, bet trešo vietu ar 845 punktiem ieņem Boļšunova tautietis Sergejs Ustjugovs, kurš šodien 15 kilometru distancē nepiedalījās.