Eiduka finišē 30.vietā Pasaules kausa sacensībās desmit kilometros klasiskajā stilā

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka svētdien Norvēģija Pasaules kausa posmā desmit kilometru distancē klasiskajā stilā ar atsevišķu startu izcīnīja 30.vietu, kamēr Kitija Auziņa noslēdza sacensībās 58.pozīcijā.

Labāko rezultātu sasniedza Vācijas sportiste Viktorija Karla, kura finišēja 28 minūtēs un 13,6 sekundēs un pirmo reizi karjerā kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Otro vietu, zaudējot uzvarētājai 19,6 sekundes, ieņēma amerikāniete Rouzija Brenana, kamēr Zviedrijas slēpotāja Eba Andešsone piekāpās Karlai 21,6 sekundes un ierindojās trešajā pozīcijā.

Eiduka finišu sasniedza pēc 30 minūtēm un 13,3 sekundēm, zaudējot uzvarētājai minūti un 59,7 sekundes. Savukārt Auziņa finišēja 32 minūtēs un 53,5 sekundēs un piekāpās Vācijas sportistei četras minūtes un 39,9 sekundes.

Sacensībās startēja 60 sportistes.

Pasaules kausa kopvērtējumā pirmo vietu ar 724 punktiem saglabā ASV slēpotāja Džesija Diginsa, kurai ar 668 punktiem seko Zviedrijas pārstāve Emma Riboma, kamēr trešā ar 631 punktu ir Brenana.

Eiduka ar 173 punktiem ierindojas 30.pozīcijā.

Jau ziņots, ka vīriešu konkurencē desmit kilometru distancē klasiskajā stilā ar atsevišķu startu Lauris Kaparkalējs ierindojās 72.pozīcijā, kamēr pirmo vietu izcīnīja norvēģis Juhanness Klēbo.

Gada pirmspēdējā dienā Itālijas trasē Toblahā sāksies prestižais "Tour de Ski" seriāls, kas turpināsies Šveices ziemas sporta veidu kūrortā Davosā un 7.janvārī noslēgsies Valdifjemmes trasē Itālijā.

Janvāra otrajā pusē notiks Pasaules kausa posmi Oberhofas trasē Vācijā un Gomsas apvidū Šveicē, bet februārī tiks aizvadītas sacensības Ziemeļamerikā - Kenmoras pilsētā Kanādā un Mineapolisas trasē ASV. Pēc tam sportisti atgriezīsies Eiropā, martā aizvadot posmus Lahti (Somija), Oslo un Drammenē (Norvēģija), kā arī Fālunā (Zviedrija).