Ģērmane turpina labot rekordus – Latvijai pirmoreiz 8. vieta Pasaules kausā kalnu slēpošanā

Dženifera Ģērmane otrdien Flahavā, Austrijā, sasniedza 8. vietu slalomā Pasaules kausa posmā, 20 gadu vecajai sportistei vēlreiz labojot neatkarīgas Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē labāko rezultātu augstākā līmeņa sacensībās un pirmo reizi iekļūstot labāko desmitniekā.

(papildināts ar Pasaules kausa kopvērtējumu)
Uzvarēja Pasaules kausa sezonas līdere ASV kalnu slēpotāja Mikaela Šifrina, divu braucienu summā finišējot pēc minūtes un 49,35 sekundēm. Slovākiete Petra Vlhova atpalika 0,27 sekundes un bija otrā, savukārt vietu uz pjedestāla zemākā pakāpiena nodrošināja Zviedrijas slēpotāja Sāra Hektore, kura uzvarētājai zaudēja 1,11 sekundes. Ģērmani no Šifrinas šķīra 2,36 sekundes.

Pirmajā braucienā Ģērmane startēja 50., tomēr spēja jau krietni pabojātajā trasē parādīt teicamu ātrumu un finišēja 14. vietā, no līderes olimpiskās čempiones Vlhovas atpaliekot 1,89 sekundes. Vlhovai 0,07 sekundes zaudēja braucienā otrās vietas īpašniece titulētā amerikāniete Šifrina.

Startēja 74 sportistes, no kurām līdz finišam pirmajā braucienā tika 51 kalnu slēpotāja, bet otrajam braucienam kvalificējās 30 ātrākās.

Piedaloties trijās no sezonā septiņām aizvadītajām Pasaules kausa sacensībām slalomā, Ģērmane kopvērtējumā tehniskajā disciplīnā ar 63 punktiem pakāpās uz 24. vietu,

turpretim Šifrinas rēķinā ir 530 punktu. Absolūtajā kopvērtējumā Dženifera ieņem 55. vietu, savukārt Šifrina ar 1029 punktiem ir pārliecinošā vadībā.

Janvāra pirmajā nedēļas nogalē Ģērmane sasniedza 12. vietu slalomā Slovēnijā, tobrīd nodrošinot neatkarīgas Latvijas vēsturē augstāko pozīciju kalnu slēpošanā Pasaules kausa sacensībās. Aizvadītajā nedēļas nogalē Ģērmane slalomā startēja Austrijā divos posmos pakāpi zemākajā Eiropas kausa izcīņā un abas reizes palika nepārspēta.

Dženifera ir meita savulaik izcilajai Latvijas kalnu slēpotājai Ullai Ģērmanei (tolaik Lodziņai), kura 1988. gadā kļuva par pasaules junioru čempionāta bronzas medaļnieci. Ulla Lodziņa vēl PSRS sastāvā astoņdesmito gadu beigās un 1990. gadā vairākas reizes Pasaules kausa sacensībās bija piecpadsmitniekā ar 4. vietu kā labāko rezultātu.