Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Kamanu suņu sports - ziemas klasika arī Latvijā

Volejboliste Marta Kamēlija Levinska pirmajā sezonā Arizonā kļūst par komandas līderi

Volejboliste Levinska studentu sportā ASV pierod trenēties un spēlēt sejas maskā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Iepriekšējos gadus pārstāvējusi Rīgas Volejbola skolu, Marta Kamēlija Levinska pēc vidusskolas absolvēšanas izvēlējās doties studēt uz ASV. Levinska sāka psiholoģijas studijas Arizonas štata universitātē, kur spēlē augstskolas volejbola komandā un jau ir apradusi ar pandēmijas dēļ noteiktajām prasībām no sejasmaskas nešķirties pat volejbola laukumā.

Pērn par Latvijas gada labāko volejbolisti atzītajai Levinskai februāris ir saspringts – katru nedēļas nogali spēles un ik rītu treniņi. Stunda svaru zālē un trīs stundas volejbola. Arī mācības ir ļoti svarīgas, jo volejbola spēlēšana negarantē labu atzīmju saņemšanu. Mācības studentēm notiek attālināti un, lai gan ir lekcijas, kas notiek klātienē, drošības dēļ tomēr ieteikts uz tām nedoties.

Amerikā universitāšu sports ļoti populārs un apstākļi ir lieliski – nodrošināts viss nepieciešamais treniņiem,

pastāstīja Levinska. Pirmajā semestrī no septembra līdz janvārim viņas komandai spēles nenotika un bija atļauti vien treniņi.

Spēles volejbolistēm sākās janvārī, bet ar stingriem nosacījumiem. 

Gan treniņos, gan spēlēs visām volejbolistēm jālieto sejas maskas, tās novilkt atļauts tikai ēšanas laikā un savā istabiņā.

Ja treniņā ir liela slodze, spēlētājas mēdz izklīst pa zāli, lai brīdi paelpotu bez maskas pirms nodarbības atsākšanas, ar ASV studentu sportā ieviesto kārtību iepazīstināja Latvijas volejboliste. 

"Būtībā visu laiku jāatrodas maskā, izņemot dzīvošanas teritoriju. Tagad jau ir ļoti pierasts, bet no sākuma tas likās ļoti izaicinoši. Likās, ak Dievs, cik viegli būtu bez maskas," teica Levinska. "Arī spēļu laikā tiesneši ir ļoti atsaucīgi. Vari pacelt roku, pateikt, ka vajag paelpot un tev dos laiku atelpoties." 

 

Jau pirmajā sezonā ASV studentu sportā (NCAA) Levinska ir komandas pamatsastāva spēlētāja, otrā labākā punktu guvēja un otrā veiksmīgākā bloķētāja.

Levinska pārliecinājās, ka komandā viņai ļoti uzticējās un deva iespēju, kas tika izmantota. Latviete gan uzskata, ka komanda varēja nospēlēt labāk, jo daudzās spēlēs līdz uzvarai pietrūka pavisam maz.

Savu individuālo sniegumu Levinska nevēlas izcelt un saskata nepieciešamību stabilizēt savu sniegumu, lai tas nebūti viļņveidīgs. 

"Man pie tā vairāk jāstrādā, lai [es] būtu cilvēks, uz ko komanda var paļauties un vienmēr labi spēlētu," meistarības stabilitātes nozīmi izcēla Levinska. "Protams, tas ir grūti, un nezinu, vai tas ir iespējams, bet tas ir mans mērķis."

Spēles NCAA konferencē noslēgsies martā, un vēl nav skaidrs, vai aprīlī norisināsies finālturnīrs piecu labāko konferenču komandām. Neatkarīgi no sezonas Amerikā Levinska plāno maijā palīdzēt Latvijas izlasei Eiropas čempionāta kvalifikācijā, jo mācības viņai beigsies aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti