Olimpiskā vizītkarte: Vieglatlēte Laura Ikauniece

Jānis Šmēdiņš: Visas komandas grupā ir ļoti stipras

Treneris Birzulis: Samoilova un Šmēdiņa duetu pievīla servju uzņemšana

Latvijas pludmales volejbola līderi Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Riodežaneiro olimpiskajā turnīrā izstājās grupu kārtā un izšķirošajā cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs netika galā ar pretinieku servēm, kas kļuva par vienu no galvenajiem neveiksmes iemesliem, Latvijas Radio piektdien teica pludmales volejbola treneris Aigars Birzulis.

Brazīliešiem Evandru Gonsalvešam Oliveiru un Pedru Solbergam Salgadu ar 2:1 uzvarētajā spēlē pret Latvijas pāri izdevās labas serves, kas sarežģīja uzbrukumu veidošanu. Latvijas volejbolistiem spēkos līdzvērtīgu duetu cīņā neizdevās gūt virsroku pār spēcīgajiem brazīliešiem, tādēļ Samoilovs/Šmēdiņš grupā palika pēdējā vietā un izslēgšanas turnīrā neiekļuva.

Izšķirošās spēles norisi ietekmēja arī vējš, taču tas abām komandām bija vienāds, un Brazīlijas duets labāk spēja pielāgoties, atzina Birzulis. Brazīliešu spēcīgajām gremdservēm pretvējā bija lielāks efekts, un mājinieki servēja daudz labāk nekā iepriekšējās divās grupas spēlēs.

Birzulis gan neuzskata, ka Samoilova un Šmēdiņa izstāšanos izraisījis kāds dziļāk meklējams cēlonis, bet ātrais olimpiskais finišs drīzāk uzskatāms par sportisku neveiksmi. Divās svarīgās spēlēs Latvijas pāris neveiksmīgi aizvadīja pirmo setu, piekāpjoties gan grupas uzvarētājiem kubiešiem Nivaldo Diasam un Serhio Gonsalesam, gan mājiniekiem, uzsvēra treneris.

Pēdējā spēlē pēc zaudēta pirmā seta Samoilovs/Šmēdiņš bija pārāki otrā seta galotnē, ko Birzulis raksturoja kā tobrīd brīnumainu izglābšanos. Tomēr tikpat veiksmīgs turpinājums neizdevās, un brazīlieši trešajā setā ātri panāca drošu pārsvaru.

D grupā ar sešiem punktiem pirmo vietu ieņēma sākotnēji par pastarīšiem uzskatītie Gomess/Gonsaless, savukārt pa četriem punktiem bija gan Samoilovam/Šmēdiņam, gan Kanādas pārim Benam Sekstonam/Haimam Šalkam un mājiniekiem brazīliešiem. Taču pēc savstarpējo spēļu rezultātiem aiz Kubas grupā sekoja Brazīlijas un Kanādas pāri, bet Latvijas duets palika pēdējais.

Turnīrā 24 pāri tika sadalīti sešās grupās. Pēc apļa izspēles vietu astotdaļfinālā garantēja katras grupas divi spēcīgākie dueti, kā arī divi labākie pāri trešo vietu ieguvēju konkurencē. Savukārt atlikušie četri trešo vietu ieguvušie dueti divos izslēgšanas pāros noteica vēl divas komandas, kas tiks astotdaļfinālā. Papildu spēle bija jāaizvada arī Sekstonam/Šalkam, kuri piektdien ar 2:0 uzveica poļus Mariušu Prudelu/Gžegožu Fijaleku, arī nodrošinot dalību astotdaļfinālā.