Šmēdiņš/Samoilovs mērķē uz pirmo vietu pasaules rangā

Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs ir apmierināti ar sezonas sākumā sasniegto, bet par mērķi abi uzskata izvirzīšanos vadībā pasaules rangā, kur Latvijas pludmales volejbola līderi pašlaik ir otrie.

Duets pirmo vietu rangā grib sasniegt ar veiksmīgu startu pasaules čempionātā, kas nākamnedēļ risināsies Polijā, piektdien žurnālistiem teica Samoilovs. Viņš uzsvēra, ka otrā vieta rangā ir iepriekš nesasniegts līmenis, un augsto pozīciju apstiprina arī rezultāti pēdējos trijos "Grand Slam" turnīros, kur pāris spēlēja finālos. Savukārt Šmēdiņš paskaidroja, ka abi ir apmierināti ne tikai ar vienu gūto "Grand Slam" uzvaru, bet arī ar divām izcīnītajām otrajām vietām, jo tas ir nozīmīgs sasniegums.

"Citiem Latvijā būs grūti to pārsist," sprieda Šmēdiņš. Viņa komandas biedrs Samoilovs turklāt cer, ka tikpat labi abiem sekmēsies arī turpmāk. "Tagad ir svarīgi līmeni noturēt," teica Samoilovs, kuru pludmales volejbolistu aprindās Pasaules kausa apritē šosezon vēl jo biežāk dēvē par Karali Lauvu. "Pasaules čempionāts ir galvenās sacensības, un uz tām attiecīgi arī gatavojamies. Vēl ir trīs dienas, lai sagatavotos morāli," viņš piebilda.

Samoilovs uzskata, ka abi ar Šmēdiņu pašlaik ir labā fiziskā formā, jo ļoti nopietni pastrādāja pirms sezonas nometnē Ēģiptē. Šosezon gūtie panākumi Samoilovam pat bijuši pārsteidzoši, jo viņš negaidīja, ka jaundibinātam duetam tik ātri izdosies rast saskaņu laukumā. Samoilovs rēķinājās, ka labi panākumi varētu būt sezonas otrajā pusē, taču pāra treneris Genādijs Samoilovs bijis pārliecināts par ātrākām sekmēm. Par svarīgiem turnīriem Aleksandrs Samoilovs nosauca sezonas sākumā Ķīnā aizvadītās sacensības. Pirmajā turnīrā aprīlī Fudžou sadarbība vēl pagalam nesekmējusies, taču vēlāk Šanhajā vairākās spēlēs izdevās gūt uzvaras spraigās galotnēs, ko Aleksandrs Samoilovs uzskata par ļoti svarīgu pieredzi.

"Ne jau uzvaras ar 10 punktu starpību dod pieredzi," paskaidroja Aleksandrs Samoilovs. "Tagad rokas vairāk nedreb, ejam laukumā un baudām spēli," piebilda Šmēdiņš.

Abi volejbolisti ir gandarīti, ka uz pasaules čempionātu varēs doties ar Latvijas olimpiskās vienības (LOV) fizioterapeitu, kas būs ļoti svarīgi spēku atgūšanai. Turklāt Šmēdiņam fizioterapeita palīdzība varētu būt vēl vairāk nepieciešama senāk gūta pleca savainojuma dēļ.

Līdzšinējie panākumi stiprinājuši arī Šmēdiņa/Samoilova ticību saviem spēkiem. Abi spēlētāji uzskata, ka viņiem nav neērtu pretinieku, ar ko noteikti pasaules čempionātā negribētu tikties. Par pasaules čempionāta favorītiem Aleksandrs Samoilovs nosauca amerikāņu komandas un pasaules ranga līderus Pedru Salgadu/Brunu Šmitu, taču arī savas izredzes Latvijas duets nevērtē zemāk. Šmēdiņš uzskata, ka uz medaļām būs apmēram astoņi pretendenti, bet atzina, ka vienmēr jārēķinās ar kāda pārsteiguma iespēju.

Pasaules čempionāta grupas turnīrā Pļaviņš/Šmēdiņš tiksies ar vēl vienu Latvijas pāri - Ruslanu Sorokinu/Tomu Šmēdiņu, un cīņa var izvērsties īpaši principiāla. Jānis Šmēdiņš smaidot teica, ka līdz ar tiesneša svilpi draudzībai ir punkts, bet Aleksandrs Samoilovs piebilda, ka spēles pret bijušo partneri Sorokinu allaž izvēršas ļoti nopietnas. Savā spēlē Šmēdiņš/Samoilovs vēlas uzlabot darbību aizsardzībā un padarīt agresīvākas serves, taču ar pārējo viņi ir apmierināti. "Citu vajadzētu noturēt, tad būtu ļoti labi," teica Šmēdiņš.

Aleksandrs Samoilovs pastāstīja, ka viņam patīk pasaules čempionāta norises vieta Stare Jablonkos, lai gan pagaidām nav zināms, kā viss būs pārveidots pēc lielas rekonstrukcijas. Jo īpaši Aleksandru Samoilovu iepriecina gaidāmais itin plašais Latvijas līdzjutēju skaits. Citviet Eiropā uz spēlēm spēj ierasties labi ja daži atbalstītāji, taču Polija ir pateicīga vieta, lai ar automašīnām atbrauktu plašāks līdzjutēju loks, paskaidroja Aleksandrs Samoilovs. "Vieta ir laba pie ezera. Tur spēlējam kā mājās, un ir desmitiem Latvijas karogu," volejbola gaisotni Stare Jablonkos, kur iepriekš notikušas Pasaules kausa sacensības, raksturoja Aleksandrs Samoilovs.

Savukārt Šmēdiņš rēķinās, ka nedēļas nogalē skatītājiem interesants turnīrs būs arī "Saulkrastu kokteilis", jo līdzjutēji klātienē varēs novērtēt, kā jaunajos virknējumos spēlē spēcīgākie Latvijas pludmales volejbolisti. Pirmā spēle "Saulkrastu kokteilī" Šmēdiņam/Samoilovam jāaizvada jau piektdienas vakarā. Turnīrs Saulkrastos beigsies sestdien, bet svētdien pāris plāno doties uz Poliju.

Šmēdiņš/Samoilovs piektdien Rīgā saņēma lietošanā "Audi" automašīnas, ar kurām paši arī mēros ceļu uz pasaules čempionātu. Šmēdiņš brauks ar "Audi Q5", bet Samoilova rīcībā nonāca "Audi A6" spēkrats. Par ilgtermiņa sadarbību ar abiem pludmales volejbolistiem oficiālā "Audi" izplatītāja Latvijā "Moller Auto Lidostas” pārstāvji plāno runāt pēc pasaules čempionāta, kas ilgs no 2. līdz 7.jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti