Šmēdiņam/Samoilovam sudraba finišs «Grand Slam» posmā Romā

Latvijas pludmales volejbola līderi Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs svētdien finālā ar 0:2 (19:21, 18:21) zaudēja amerikāņiem Filipam Dalhauzeram/Šonam Rozentalam un "Grand Slam" posmā Romā izcīnīja 2.vietu, informēja organizatori. Šmēdiņš/Samoilovs trešajā "Grand Slam" turnīrā pēc kārtas spēlēja finālā - abi maijā uzvarēja Argentīnā, bet Nīderlandē pirms nedēļas bija otrie.

Finālā pirmā seta vidū ar 12:9 vadībā bija Šmēdiņš/Samoilovs, taču galotni labāk aizvadīja viņu pretinieki, kas pārņēma vadību un uzvarēja setā. Savukārt otrajā setā Delhauzers/Rozentāls ieguva 7:3 pārsvaru un vairs neļāva sāncenšiem panākt lūzumu cīņas gaitā, nodrošinot sezonā pirmo uzvaru "Grand Slam" līmeņa sacensībās.

Ar sesto numuru izliktais Latvijas duets iepriekš pusfinālā ar 2:0 (21:10, 21:14) pārliecinoši pieveica brazīliešus Alisonu Čeruti/Emanuelu Regu, kuri pērn Londonas olimpiskajās spēlēs kļuva par sudraba medaļu ieguvējiem. Savukārt Dalhauzers/Rozentals ar 2:1 (22:20, 18:21, 15:10) uzvarēja citu Brazīlijas pāri Pedru Salgadu/Brunu Šmitu. Šmēdiņam/Samoilovam tādējādi gāja secen iespēja revanšēties Salgadu/Šmitam par zaudējumu Hāgas "Grand Slam" posma finālā.

Spēlē par 3.vietu Salgadu/Šmits uzveica Čeruti/Regu - 2:0 (21:10, 21:11).

Romā grupas turnīrā Šmēdiņš/Samoilovs guva divas uzvaras trijās spēlēs, savukārt pusfinālā iekļuva pēc trim uzvarām izslēgšanas turnīrā. Astotdaļfinālā Šmēdiņš/Samoilovs uzvarēja mājiniekus un turnīra galvenos favorītus Paolo Nikolai/Danieli Lupo (2:0), bet pēc tam pārspēja arī brazīliešus Rikardu Santušu/Alvaru Filju (2:1). Izslēgšanas turnīru Latvijas pāris sāka ar uzvaru pār vāciešiem Sebastjanu Dolingeru/Stefanu Vindšeifu (2:1).

Jau vēstīts, ka dalītā 9.vietā turnīrā finišēja Ruslans Sorokins/Toms Šmēdiņš, bet Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Pēda netika tālāk par grupas spēlēm un posmā dalīja 25.vietu. Romas "Grand Slam" posma balvu fonds bija 220 000 dolāru, no kuriem desmito daļu saņēma Šmēdiņš/Samoilovs.

Pēc turnīra Itālijā pludmales volejbolistiem būs nedēļas pauze, bet jūlija sākumā Polijā sāksies pasaules čempionāts.