Smagā cīņā Samoilovs/Šmēdiņš Itālijā nodrošina otro uzvaru

Turnīra galvenie favorīti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš trešdien triju setu cīņā izcīnīja divās spēlēs otro uzvaru Eiropas čempionātā pludmales volejbolā, informēja rīkotāji. Pie pirmās uzvaras Itālijā tika Mārtiņš Pļaviņš/Aleksandrs Solovejs, bet otro neveiksmi pēc kārtas cieta Ruslans Sorokins/Toms Šmēdiņš.

Samoilovs/Šmēdiņš otro uzvaru nodrošināja trīs setu cīņā ar 2:1 (21:11, 18:21, 15:10) pret Čehijas pāri Robertu Hufu/Janu Hadravu. Pēc ātras uzvaras pirmajā setā spēles turpinājums izvērtās spraigāks. Otro setu Latvijas pāris zaudēja un vēl trešajā setā rezultāts bija neizšķirts 8:8, līdz Samoilovs/Šmēdiņš pierādīja savu pārākumu galotnē.

Ar pirmo numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš čempionātu otrdien sāka ar uzvaru pār mājiniekiem Mateo Čekīni/Mateo Martino (2:0), bet ceturtdien grupā vēl jātiekas ar vāciešiem Sebastjanu Fuksu/Larsu Fīlgenu.

Jau vēstīts, ka Pļaviņš/Solovejs ar 2:0 (21:18, 21:18) uzvarēja norvēģus Iveru Horemu/Geiru Eitunu. Pirmajā spēlē grupā Pļaviņš/Solovejs iepriekš piekāpās pasaules čempioniem Nīderlandes pārim Aleksandram Brouveram/Robertam Mēusdenam (1:2), bet ceturtdien vēl spēlēs pret Oivindu Hordviku/Mortenu Kvamsdalu no Norvēģijas.

Vēl viens Latvijas duets Toms Šmēdiņš/Jānis Pēda ar 0:2 (16:21, 18:21) trešdien piekāpās pašreizējiem Eiropas čempioniem spāņiem Pablo Ereram/Adrianam Haviram. Pirmajā spēlē Šmēdiņš/Pēda otrdien zaudēja Vācijas pārim Aleksandram Valkenhorstam/Stefanam Vindšeifam (0:2). Svarīga Latvijas duetam būs pēdējā spēle grupā ceturtdien pret Spānijas pāri Fransisko Marko/Kristianu Garsiju.

Kontinenta meistarsacīkstēs spēlē trīs Latvijas dueti, kas līdz ceturtdienai aizvada spēles katrs savā grupā. Grupu uzvarētāji uzreiz iekļūs otrajā izslēgšanas kārtā jeb astotdaļfinālā, turpretim dueti, kas grupā nepaliks pēdējie, cīņu turpinās izslēgšanas pirmajā kārtā piektdien. Eiropas čempionus noteiks finālā svētdien.