Pludmales volejbolistu Jursones/Oltes treneris neveiksmēs vaino mazu spēļu praksi

Ance Olte/Inese Jursone zaudēja visās spēlēs grupas turnīrā un Eiropas čempionātu pludmales volejbolā Jūrmalā noslēdza jau grupas kārtā. Dueta treneris Austris Štāls pastāstīja, ka Ance pirmo reizi spēlēja tik augsta līmeņa turnīrā, un izpaudās spēļu prakses trūkums.

Zaudējumos grupas kārtas spēlēs punktu starpība bija neliela, un tieši izšķirošo setu galotnēs skaidri izpaudās spēļu prakses deficīts, paskaidroja Štāls.

"Zaudējumi kopumā, manuprāt, ir spēļu trūkuma gadījums. Šis faktors attiecas ne tik daudz uz Inesi [Jursoni], bet uz Anci [Olti], kurai šis ir pirmais nopietnais starptautiskais pludmales volejbola turnīrs," teica treneris. "Noteikti varēja labāk nospēlēt, bet domāju, ka lielos vilcienos dalība Eiropas čempionātā ir ļoti pozitīva pieredze tieši Ancei."
 
Neoficiāli dzirdēts, ka abas dāmas neturpinās karjeru vienā pārī, un šī bija vienreizīga sadarbība. Tomēr Štāls saskata pozitīvu potenciālu, ja sportistes izlemtu turpināt spēlēt kopā. Treneris gan noteikti mainītu spēlētājas vietām laukumā, lai Ance, kā kreisās rokas sitēja, darbojas pozīcijā, no kuras viņai dabiski ir daudz ērtāk uzbrukt.
 
"Lielos vilcienos mēs jau runājām un šādus elementus attīstījām treniņos, taču ierobežotais laiks to liedza. Šeit, ieguldot lielāku darbu, varam prognozēt labāku rezultātu," paskaidroja Štāls.
 
Treneris vairāk vēlētos Anci iesaistīt blokā, bet Inesi - aizsardzības pozīcijā. "Šie divi elementi ir ļoti būtiski, ja runājam par pāri un tā potenciālo sniegumu jau ilgtermiņā," sacīja treneris. "Tas, kā viņas spēlē šobrīd, ir liels pluss, kas dotu iespējas ļoti daudz variēt ar spēles taktisko zīmējumu un izmainīt spēlētāju novietojumu, tā iegūstot papildus plusus pašiem, lai varam gan no vienas, gan no otras pozīcijas izspēlēt."
 
Štāls labprāt turpinātu sadarbību ar Olti/Jursoni, lai mērķtiecīgos treniņos ilgākā laikaposmā varētu sagatavot pāri augstākiem sasniegumiem. 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti