Intervija ar Jēkabpils Lūšu volejbolistu Kristapu Šmitu

Volejbols

Jēkabpils Lūši gūst uzvaras punktus

Latvijas čempionāts volejbolā. 4.finālspēle. Spēles momenti

«Jēkabpils Lūši» panāk neizšķirtu Latvijas volejbola čempionāta finālsērijā. Svarīgākie notikumi

"Jēkabpils Lūši" ceturtdien viesos ar 3:1 pieveica “RTU/Robežsardze/Jūrmala” volejbolistus un panāca neizšķirtu Latvijas čempionāta finālsērijā. Cīņā par zelta godalgām izšķirošā būs piektā spēle, kas sestdien notiks "Lūšu" laukumā.

Sērijā līdz trim uzvarām rezultāts ir 2:2, tādēļ komanda, kas būs pārāka nākamajā spēlē, nodrošinās čempionu titulu.

Fināla ceturto spēli ar lielāku iedvesmu un organizētāk aizvadīja Jēkabpils komanda, kas sērijā spēja panākt neizšķirtu, lai gan cīņu par augstākā kaluma godalgām sāka ar diviem zaudējumiem.

Intervija ar Kristapu Šmitu

"Jēkabpils Lūšu" volejbolists Kristaps Šmits pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai cīņasspars palīdzēja gūt panākumu ceturtajā spēlē. Pēc 0:2 sērijas sākumā "Lūšiem" vairs nebija atpakaļceļa, piebilda spēlē 20 punktu guvušais Šmits.

Jūrmalas komanda pirmajā setā vairākkārt atspēlēja pāris punktu deficītu, līdz viesiem precizitāte servēs un efektīvāks uzbrukums palīdzēja atrauties līdz 11:6. Seta vidū jūrmalnieki uzlaboja servi, toties piekliboja spēle blokā, kas palīdzēja "Lūšiem" palielināt pārsvaru līdz 19:13. Pirmajā setā viesi bez sarežģījumiem uzvarēja ar 25:16.

Intervija ar Aivi Kokinu

Jēkabpils "Lūšu" treneris Aivis Kokins pēc pirmā seta uzsvēra, ka komanda labi nospēlēja aizsardzībā un saglāba bumbas epizodēs, pēc kurām izdevās gūt punktus. Par svarīgu uzdevumu otrajā setā Kokins nosauca tikpat labu servēšanu.

Ne bez kļūdām jūrmalnieki turpināja arī otro setu, kurā no iedzinēju pozīcijām panāca neizšķirtu 6:6. Seta vidū ar minimālu pārsvaru vadībā pabija abas komandas, līdz laukuma saimnieki guva piecus punktus pēc kārtas, nodrošinot 19:14. Jūrmalas komandas caurumi blokā palīdzēja "Lūšiem" atjaunot spraigu intrigu, tomēr mājinieki setā bija pārāki ar 25:23.

Intervija ar Klāvu Zaļkalnu

“RTU/Robežsardze/Jūrmala” treneris Klāvs Zaļkalns pēc otrā seta atzina, ka mājinieki pirmajā setā iekrita uz viesu servēm un vēlāk "Lūši" nevainojami darbojās aizsardzībā. Savukārt otrais sets parādīja, ka cīņa par katru bumbu vienmēr atmaksājas, piebilda Zaļkalns.

Trešajā setā mājinieki pirmo punktu guva, kad "Lūši" jau bija vadībā ar 7:0. Spēku samērs seta turpinājumā nemainījās un viesi komfortabli panāca 25:18.

"Jēkabpils Lūši" gūst izšķirošos punktus ceturtā seta galotnē

Ar izrāvienu 7:2 ceturto setu sāka Jūrmalas komanda, toties "Lūši" ātri atguvās un vēl līdz seta vidum jau bija vadībā 10:9. Mājinieku spēle uz brīdi pajuka un krājās kļūdas, ko jēkabpilieši nekavējās izmantot un palielināja pārsvaru līdz 15:11. Jūrmalas komanda vēl spēja saņemties un seta galotnē bija neizšķirts 23:23, tomēr pēdējie divi punkti nodrošināja uzvaru "Lūšiem".

Intervija ar Mārci Obrumanu pirms spēles

"Jēkabpils Lūšu" galvenais treneris Mārcis Obrumans pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda ir gatava pagarināt finālsēriju līdz piektajai spēlei. No savas komandas Obrumans gaidīja vienmērīgāku sniegumu bez kļūdu sērijām.

Intervija ar Raimondu Vildi pirms spēles

Savukārt RTU/Robežsardze/Jūrmala" galvenais treneris Raimonds Vilde atzina, ka viņa vadītā komanda trešajā spēlē, iespējams, par agru noticēja uzvarai sērijā un īpaši jaunajiem spēlētājiem izpaudās stress. Vilde piebilda, ka pēdējais solis parasti visgrūtākais. Viņš pauda cerību, ka komanda nospēlēs disciplinētāk ar agresīvākām servēm, turklāt atsevišķi izspēlēs katru epizodi, nevis domās par rezultātu sērijā.

Trešo vietu bronzas sērijā jau iepriekš nodrošināja "Daugavpils Universitāte/Ezerzeme".