«Ezerzeme/DU» volejbolisti un RVS/LU sievietes izcīna Superkausu. Svarīgākie mirkļi

Pērnās sezonas Latvijas čempioni "Ezerzeme/DU" volejbolisti un RVS/LU sieviešu komanda sestdien Daugavpilī sezonas ievadā kļuva par Superkausa ieguvējiem.

Vīriešu komandu finālā "Ezerzeme/DU" ar 3:2 pārspēja "RTU/Robežsardze/Jūrmala" vienību, savukārt dāmām RVS/LU ar 3:1 uzvarēja RSU/MSĢ volejbolistes.

Par spēlē labāko "Ezerzeme/DU" sastāvā atzina Iļju Makarovu.

Saruna ar Armandu Rokjānu

"Ezerzeme/DU" volejbolists Armands Rokjāns pēc uzvaras sarunā Latvijas Televīzijā neslēpa, ka gribējās jauno sezonu iesākt uz pozitīvas nots. Mačs bija sarežģīts pašu daudzo kļūdu servēs dēļ, un sezonas gaitā būs daudz pie kā piestrādāt, atzina Rokjāns.

Spēkos līdzvērtīgā cīņā pirmajiem izrāviens pirmajā setā izdevās "Ezerzeme/DU", panākot setā 15:12. "RTU/Robežsardze/Jūrmala" atbildēja ar piecu punktu guvumu pēc kārtas un bija pārāki arī seta galotnē - 25:23.

Saruna ar Aināru Cīruli

"RTU/Robežsardze/Jūrmala" treneris Ainārs Cīrulis pēc pirmā seta intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka arī pašu komandā sezonā pirmās spēles sākums izvērtās kļūdām bagāts, bet veiksme bija viņa pārstāvētās vienības pusē. Cīrulis uzsvēra, ka mazāk jākļūdās un jāuzlabo serves.

Teicams bloks palīdzēja "Ezerzeme/DU" otrajā setā izvirzīties vadībā 12:7, un Daugavpils komanda vēl nostiprināja pārsvaru. "RTU/Robežsardze/Jūrmala" sagādāja ļoti spraigas seta beigas, tomēr "Ezerzeme/DU" panāca 25:23.

Saruna ar Antonu Nazarovu

"Ezerzeme/DU" volejbolists Antons Nazarovs pēc otrā seta intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka spēle pašā sezonas sākumā ir ļoti nervoza, tādēļ jātiek galā ar nerviem un jādiktē pretiniekiem savs cīņas ritējums.

"RTU/Robežsardze/Jūrmala" trešajā setā nonāca zaudētājos 10:15 un pārāk daudz kļūdījās servēs, lai pavērstu cīņas gaitu savā labā. Jūrmalas komanda vēl samazināja deficītu līdz diviem punktiem (17:19), bet uzbrukumā vairākkārt iestrēga blokā un "Ezerzeme/DU" panāca 25:18.

Punkts punktā cīņa ritēja ceturtajā setā, nevienai komandai nespējot iekrāt vairāk kā divu punktu pārsvaru. Galotnē pāris "Ezerzeme/DU" kļūdas uzbrukumā ļāva uzvaru setā 25:23 nodrošināt viņu sāncenšiem.

"Ezerzeme/DU" gūst spēlē uzvaras punktu

Izšķirošajā piektajā setā "RTU/Robežsardze/Jūrmala" divreiz tika līdz divu punktu pārsvaram, ko noturēt gan nespēja. "Ezerzeme/DU" ar diviem blokiem pēc kārtas panāca 14:11, un nākamajā izspēlē pēc pretinieku kļūdas rezultāts kļuva 15:11.

Jūrmalas komanda Superkausu izcīnīja pirms gada, kā arī pagājušajā sezonā ieguva Latvijas kausu.

"Ezerzeme/DU" galvenais treneris Rihards Puķītis pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka dalība Superkausā viņam ir karjerā jauna pieredze. Komandas sastāvā Puķītis problēmas nesaskata, bet piebilda, ka sezonā pirmā spēle vēl tikai parādīs, uz ko katrs pašlaik ir spējīgs.

Saruna ar Rihardu Puķīti

Savukārt "RTU/Robežsardze/Jūrmala" galvenais treneris Raimonds Vilde sacīja, ka sezona sākas no nulles, un komandā ir būtiskas sastāva izmaiņas, jo pieci līdzšinējie spēlētāji devušies prom. Vilde par svarīgāko faktoru uzskata spēlētāju pašatdevi un cīņu par katru bumbu, lai nesalūztu jau sezonas sākumā.

Saruna ar Raimondu Vildi

Superkausu sievietēm iepriekš sestdien Daugavpilī izcīnīja Rīgas Volejbola skola/Latvijas Universitāte (RVS/LU),

ar 3:1 uzveicot Rīgas Stradiņa Universitātes/Murjāņu Sporta ģimnāzijas (RSU/MSĢ) volejbolistes un iegūstot jaunajā sezonā pirmo trofeju.

Uzvarētāju sastāvā par labāko atzina Elzu Rekneri, savukārt RSU/MSĢ vienībā tādu pašu atzinību izpelnījās Alvīne Krumholce.

Saruna ar Elzu Rekneri

Reknere pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda trešajā setā varbūt par ātru noticēja uzvarai un palaida vējā vieglus punktus. Toties viņa ļoti priecājās par komandas spēju ceturtajā setā izcīnīt uzvaru spraigā cīņā. Katra spēle sniedz mācību, un svarīgākais ir ar katru brīdi kļūt arvien labākām, piebilda Reknere.

Saruna ar Lāsmu Ozolu

Savukārt uzvarētājām 14 punktus guvusī Lāsma Ozola neslēpa, ka ir patīkami sākt sezonu ar uzvaru, kurā netrūks nopietnu pārbaudījumu.

Pēc neveiksmīga spēles sākuma RVS/LU ātri atguvās un pārņēma vadību 7:5. Vairākas kļūdas servju uzņemšanā RVS/LU sarežģīja pirmā seta turpinājumu, ļaujot pretiniecēm panākt 14:12 savā labā. Tomēr RVS/LU ātri vērsa cīņas gaitu sev par labu un iekrāja drošāku pārsvaru 19:15. Seta galotnē veiksmīgi nospēlēja Lāsma Ozola, palīdzot RVS/LU uzvarēt setā ar 25:18.

Saruna ar Rolandu Ozoliņu

Nepārliecinošu komandas darbību spēles sākumā pēc pirmā seta intervijā Latvijas Televīzijā atzīmēja RVS/LU treneris Rolands Ozoliņš, taču viņš uzteica komandu par spēju labot kļūdas un pavērst cīņas ritējumu savā labā.

Otrajā setā RVS/LU ar izšķirošu atrāvienu iekrāja16:11 un neitralizēja pretinieču centienus atspēlēties. Arī seta galotnē RSU/MSĢ volejbolistes neko nespēja likt pretim, un sāncenses panāca 25:18.

Saruna ar Elvitu Dolotovu

RSU/MSĢ trenera palīdze Elvita Dolotova atzina, ka viņas komanda otrā seta sākumā iekrita serves uzņemšanā, un vēlāk jau bija grūti atgriezties spēlē. Viņasprāt, komandas darbībā pietrūka emociju, lai uzkurinātu ticību sev.

Pēc kļūdu sērijas spēlētāju sadarbībā RSU/MSĢ trešajā setā nonāca iedzinējās ar 2:7. RVS/LU volejbolistes veiksmīgi darbojās aizsardzībā un sarežģīja pretiniecēm izredzes, pieaudzējot pārsvaru līdz 20:12. Vienkārša galotne gan izpalika, RSU/MSĢ panākot neizšķirtu 22:22. RVS/LU nerealizēja trīs mačbumbas, turpretim viņu pretinieces izmantoja pirmo iespēju uzvarēt setā, Laurai Vāverei trāpot netveramu servi, kas ļāva sasniegt 27:25.

Minimālā vadībā abas komandas pabija trešajā setā, līdz RVS/LU panāca 13:9. RSU/MSĢ volejbolistes spēja turēt līdzi, bet, tuvojoties seta izskaņai, arvien bija iedzinējās. Megijas Grundmanes teicamas serves palīdzēja RSU/MSĢ panākt izlīdzinājumu 21:21, tomēr atšķirībā no trešā seta šoreiz RVS/LU volejbolistes galotnē bija pārākas ar 25:22.

RVS/LU volejbolistes gūst uzvaras punktu

Pērnajā sezonā RVS/LU uzvarēja gan nacionālajā čempionātā, gan Latvijas kausa izcīņā, savukārt RSU/MSĢ iepriekšējā sezonā spēlēja Latvijas kausa finālā.

Saruna ar Ingunu Minusu

RSU/MSĢ galvenā trenere Inguna Minusa pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka viņas vadītās vienības trumpis ir komandas spēle. RSU/MSĢ ir jāliek lietā savas stiprās puses un jāmēģina izmantot apstāklis, ka pretiniecēm puse sastāva ir nomainījusies, paskaidroja trenere.

Saruna ar Milanu Bratiču

Savukārt RVS/LU galvenais treneris Milans Bratičs neslēpa, ka puse komandas ir jauna, taču esot saglabājušās arī sadarbības no iepriekšējās sezonas. Bratičš uzteica labo komandas sistēmu un lielo sastāva dziļumu, kas ļaus veikt maiņas, ja kādai spēlētājai nebūs veiksmīga diena.

Superkausa finālspēles

RVS/LU - RSU/MSĢ 3:1 (25:18, 25:18, 25:27, 25:22)

"Ezerzeme/DU" - "RTU/Robežsardze/Jūrmala" 3:2 (23:25, 25:23, 25:18, 23:25, 15:11)