Kas jāmaina Latvijas sportā? - Parīze 2024: nedošanās gadījumā, Latvijai draud izolācija no starptautiskās aprites

Pasaules kauss 4. posms parabobslejā un Eiropas kauss bobslejā divnieku ekipāžām

Latvijas Kausa fināls volejbolā sievietēm

RVS/LU volejbolistes triumfē Latvijas kausa finālā, nosargājot trofeju. Spilgtākās epizodes

"Rimi" Olimpiskajā sporta centrā svētdien Latvijas kausa fināls volejbolā sievietēm – par trofeju cīnījās "Rīgas Volejbola skola"/"Latvijas Universitāte" (RVS/LU) un "Jelgavas" komandas. Pārliecinoši ar 3-0 (25:21,25:19, 25:9) trofeju nosargāja rīdzinieces.

Uzvarētāju apbalvošanas ceremonija

"Atmosfēra ir brīnišķīga," pirms spēles atzina volejbola treneris Jānis Leitis. Viņš prognozēja, ka šoreiz finālā uzvarēs "Jelgavas" komanda, jo iepriekšējā spēlē pārāka bija Zemgales komanda. Turklāt "Jelgavas" galvenais treneris šajā spēlē sastāvā iekļāvvis spēlētājas, kuras iepriekšējā spēlē nespēlēja, tādējādi pretiniekiem būs pārsteigumi. Bet, ja nopietni, tad Leitis uzsvēra, ka uzvarēs tā komanda, kura labāk spēlēs.

Intervija ar Jāni Leiti

"Jelgavas" galvenais treneris Aldis Bērziņš pirms spēles LTV norādīja, ka abas komandas parasti aizvada ļoti labas spēles, un uzvarētāju nevar noteikt līdz pat pēdējām minūtēm. Spēli izšķirs mazas nianses – kura komanda labāk servēs, kura labāk uzņems servi, kura spēlēs drosmīgāk. Kā galveno priekšrocību pretiniecēm, "Jelgavas" treneris uzsvēra, ka RVS/LU trenējas daudz vairāk.

Intervija ar Aldi Bērziņu

Rīdzinieču galvenais treneris Milans Bratičs norādīja, ka spēles starp abām komandām parasti ir ļoti interesantas. RVS/LU ir trofejas ieguvēja pērn, un treneris uzsvēra, ka trofeju noturēt vienmēr ir grūtāk, nekā to izcīnīt. Bratičs gan norādīja, ka šogad RVS/LU ir pilnīgi jauna komanda, no iepriekšējā sastāvā palikušas vien dažas.

Intervija ar Milanu Bratiču

Jelgavnieces pārlienoši iesāka finālspēli, ātri izvirzoties vadītā, taču pie 4:4 rezultāts bija izlīdzināts. Spēle turpinājās līdzvērtīgi, līdz rīdzinieces atguvās un guva ātru izrāvienu ar piecu punktu pārsvaru. Taču pie 14:14 rezultāts atkal bija izlīdzināts. Seta galotnē atkal labs izrāviens rīdziniecēm, kas deva cerības uz pārliecinošu uzvaru pirmajā setā, bet jelgavnieces spēja saasināt situāciju, pamatīgi sadeldējot rezultāta starpību. 25:21 - ar šādu rezultātu tomēr pirmo setu izdevās uzvarēt RVS/LU vienībai.

1. seta spilgtākās epizodes

"Jelgavas" komandas trenera asistents Andis Anškins pēc pirmā seta norādīja, ka svarīgi ir samazināt kļūdu skaitu. Kā jelgavnieču priekšrocību Anškins minēja faktu, ka komandā spēlē spēlētājas ar lielu spēļu bagāžu un lielu pieredzi.

Saruna ar Andi Anškinu

Otrais sets iesākās ar aktīvāku RVS/LU spēli, taču jelgvnieces spēja izlīdzināt rezultātu un pat izvirzīties vadībā. Spēle turpinājās punkts punktā, neļaujot ne vienai, ne otrai komandai stabili izvirzīties vadībā. Seta noslēgumā seši bezatbildes punkti, un RVS/LU volejbolistes nopietni pieteicās uz uzvaru arī otrajā setā. 25:18 - ar šādu rezultātu rīdzinieces bija pārākas otrajā setā.

2. seta spilgtākās epizodes

"Ir dažādi izaicinājumi, bet kopumā mūsu komanda ir labi sagatavojusies," LTV norādīja RVS/LU trenera asistents Rolands Ozoliņš, piebilstot, ka meitenēm iznāk viss, par ko iepriekš runāts. Viņš norādīja, ka liels nopelns ir galvenajam trenerim, kurš nopietni strādājis pie spēlētāju psiholoģijas.

Intervija ar Rolandu Ozoliņu

Trešajā setā rīdzinieces jau no paša sākuma burtiski "lidoja" par laukumu, kāpinot rezultāta starpību. 25:9 - ar šādu rezultātu rīdzinieces pielika punktu trešajam setam.

Prieku par uzvaru neslēpa uzvarētājkomandas spēlētāja Elza Reknere, norādot, ka palīdzējis arī veiksmes faktors. Taču meitenes zinājušas, ka būs garās izspēles, un bija tam gatavas. "Mūsu neatlaidība palīdzēja," atzina volejboliste.

Intervija ar Elzu Rekneri

Sestdien pusfinālā RVS/LU ar 3-0 (25:19, 25:9, 25:11) pārliecinoši uzvarēja "Mārupes SC" komandu, savukārt "Jelgava" ar 3-1 (25:19, 15:25, 25:20, 25:22) bija pārāka par "Rīgas Stradiņa Universitātes"/"Murjāņu Sporta ģimnāzijas" (RSU/MSĢ) volejbolistēm.