Tiesas lēmums testosterona lietā liegs Semenjai aizstāvēt pasaules čempiones titulu

Pasaules čempione 800 metru distancē Kastera Semenja septembrī Katarā nevarēs aizstāvēt iegūto titulu, jo Šveices tiesa pārskatīja iepriekš pieņemto lēmumu, kas pagaidu statusā atcēla uz Dienvidāfrikas skrējēju attiecinātos Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) noteikumus sievietēm ar paaugstinātu testosterona līmeni, otrdien vēstīja aģentūra AFP. 

Šveices tiesas iepriekšējais lēmums ļāva 28 gadus vecajai Semenjai jūnijā un jūlijā bez ierobežojumiem startēt sacensībās. Dienvidāfrikas skrējēja pauda vilšanos par tiesas jaunāko lēmumu, bet solīja turpināt cīnīties par visu sieviešu tiesībām piedalīties sacensībās neatkarīgi no citiem nosacījumiem. 

Gala lēmums Semenjas apelācijā par IAAF labvēlīgu Starptautiskās Sporta arbitrāžas (CAS) lēmumu vēl jāpieņem Šveices augstākajai tiesai. IAAF noteikumi paredz sievietēm bez veselības problēmām, bet ar atšķirīgu dzimumattīstību, medicīniski samazināt paaugstināto testosterona līmeni, lai drīkstētu startēt sacensībās. Savukārt IAAF aizstāv savas pozīcijas apgalvojot, ka skrējējām ar paaugstinātu testosterona līmeni ir būtiskas priekšrocības pret citām skrējējām. Tādēļ IAAF noteica pieļaujamo testosterona līmeni, kas nedrīkst tikt pārsniegts sievietēm, kas startē 400 metru līdz jūdzes distancēs.

Semenjai IAAF lēmums nozīmē vai nu hormonu terapiju, vai arī specializēšanos 5000 metru vai garākās distancēs, kur IAAF nesaskata paaugstināta testosterona līmeņa apdraudējumu sportiskai konkurencei.

Testosterons ir organismā dabiski izstrādāts steroīds, kas palīdz veidot muskuļu masu un skābekļa piegādei svarīgos sarkanos asinsķermenīšus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti