Skrējēja Vaičule pasaules Universiādē samierinās ar ceturto vietu

Latvijas skrējēja Gunta Vaičule ar savu sezonas labāko rezultātu ceturtdien Itālijā palika ceturtajā vietā pasaules Universiādes finālā 200 metru distancē.

Vispirms ceturtdien pusfināla skrējienā Vaičule 200 metru veica 23,32 sekundēs, kas viņai ļāva savā skrējienā būt otrajai un atpalikt tikai no indietes Dutē Čandas. Indijas skrējēja finišēja par 0,08 sekundēm ātrāk, kamēr latviete tobrīd uzstādīja savu sezonas labāko rezultātu.

Savukārt starp visām pusfinālistēm latvietei bija ceturtais labākais rezultāts.

Finālsacensības 200 metros notika vēlāk ceturtdien, tajā Vaičule finišēja ceturtā pēc 23,12 sekundēm un vēl vairāk uzlaboja savu sezonas labāko rezultātu. No medaļas latvieti šķīra viena sekundes simtdaļa, kamēr par čempioni ar 23,00 sekundēm kļuva baltkrieviete Kriscina Cimanuskaja, kura jūnijā 100 metru distancē uzvarēja "Rīgas kausos".

Pirms diviem gadiem Vaičule šajā disciplīnā Universiādē kļuva par vicečempioni.

Vēl ceturtdien 800 metru priekšsacīkstes nepārvarēja Dāvids Francs, kurš ar laiku divas minūtes un 1,06 sekundes bija vien 34.vietā starp 35 sportistiem.

Latviju pasaules Universiādē pārstāv 32 sportisti no 11 Latvijas augstskolām, kā arī divām ārzemju izglītības iestādēm. Latvijas studenti startē deviņos sporta veidos: basketbolā vīriešiem, džudo, šaušanā, paukošanā, peldēšanā, tekvondo, tenisā, sporta vingrošanā un vieglatlētikā.

Pirms diviem gadiem Universiādē Latvijas delegācija izcīnīja trīs medaļas. Pie sudraba tika basketbolisti un Gunta Vaičule 200 metru sprintā, kamēr bronzu trīssoļlēkšanā ieguva Māra Grīva.

Pasaules Universiāde noslēgsies nedēļas nogalē.