«Rīgas kausos» vieglatlēti cer uz olimpiskās kvalifikācijas normatīviem

Latvijā vērienīgākajās starptautiskajās vieglatlētikas sacensībās “Rīgas kausi” vairāki pašmāju sportisti 31.maijā cer izpildīt kvalifikācijas normatīvu, lai iegūtu tiesības augustā piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, informēja Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS). Par kausiem "Daugavas" stadionā cīnīsies labākie Latvijas vieglatlēti, kā arī ārzemju sportisti.

Spraigas cīņas paredzētas sešās “Rīgas kausu” disciplīnās - šķēpa mešanā sievietēm un vīriešiem, 400 metru skrējienā un tāllēkšanā sievietēm, kā arī  800 metru skrējienā un tāllēkšanā vīriešiem. Sportisti cīnīsies arī vairākās papildu disciplīnās. 

Kopumā sacensības notiks 16 vieglatlētikas disciplīnās, kur visi uzvarētāji saņems naudas balvas. Pieci sacensību uzvarētāji ar augstvērtīgāko rezultātu, ko noteiks pēc disciplīnu salīdzinošajām punktu tabulām, saņems papildu prēmijas.

Dalību sacensībās ir apstiprinājuši 30 valstu vieglatlēti un 35 Latvijas labākie sportisti. Īpaši lielu atsaucību arī šogad izpelnījusies tāllēkšana, kurā piedalīsies disciplīnā spēcīgākie Latvijas vieglatlēti Lauma Grīva, Māra Grīva, Aiga Grabuste, Elvijs Misāns un Jānis Leitis. Savukārt 100 metru sprintā vislielāko konkurenci radīs Mareks Nīts no Igaunijas un Bahamu salu sportists Adrians Grifits.

Sacensībās vēl paredzēts 4x100 metru stafetes skrējiens citu Latvijā populāru sporta veidu pārstāvjiem. Arī šogad sacensības atklās nu jau tradicionālais bijušo vieglatlētikas zvaigžņu bērnu skrējiens.

Sacensības rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar LVS.

Dalību olimpiskajās spēlēs jau ir garantējuši 11 Latvijas vieglatlēti. Ceļazīmi uz Rio nodrošināja Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, tāpat šķēpmetēji Rolands Štrobinders, Sinta Ozoliņa un Madara Palameika, kā arī soļotāji Arnis Rumbenieks un Agnese Pastare un kārtslēcējs Pauls Pujāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti